TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

E-ticaret Meclisi, GİB Başkan Yardımcısı Karaboyacı’nın katılımıyla toplandı


08.07.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi; Meclis Başkanı Ozan Acar başkanlığında, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Başkan Yardımcısı Abdullah Karaboyacı’nın katılımı ile İstanbul’da hibrit olarak bir araya geldi. ​

GİB Başkan Yardımcısı Abdullah Karaboyacı; Meclis Üyelerine, TOBB ve GİB arasında imzalanması öngörülen, Güven Damgasına sahip aracı hizmet sağlayıcılara veri sağlanmasını sağlayacak olan protokol çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Daha sonra, Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı Banu Güler; Bakanlık tarafından hazırlanmış olan “Fiyat Bilgisi İçeren Reklamlar ile İndirimli Satış Reklamları ve Ticari Uygulamaları Hakkında Kılavuz”a ilişkin Meclis Üyelerine bilgilendirmede bulundu.

 

İlerleyen gündem maddesinde; Türkiye Açık Kaynak Platformu Direktörü Sertaç Yerlikaya, Ecole42 Kodlama Okulu hakkında sunum yaptı.  

 

Toplantıda ayrıca; Meclis Danışmanı Adnan Akgün tarafından “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un getirdiği yenilikler hakkında bilgi verdi. Akgün’ün sunumunun ardından, internet üzerinden gerçekleştirilen satışlardaki sınırlamalara dair son dönem Rekabet Kurumu Kararları ele alındı.

Son olarak, Meclis faaliyetleri ve projeleri istişare edildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA