TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Pakistan Heyetine ADR farkındalık eğitimi düzenlendi


14.06.2022 / AnkaraUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı öncülüğünde ve TOBB ev sahipliğinde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) desteği ile Pakistan kamu ve özel sektör temsilcilerine yönelik Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Uluslararası Taşımacılığına Dair Sözleşme (ADR) farkındalık eğitimi düzenlenerek, saha çalışması gerçekleştirildi.​
Pakistan heyeti, İletişim Bakanlığı Karayolu Taşımacılığı Direktörü Shahbaz Latif MIRZA, aynı Bakanlıkta görevli ADR sorumlusu Şef Khizer JAVED başkanlığında taşımacılık şirketleri yöneticilerinden oluştu.

İlgili Bakanlık temsilcileri tarafından ülkemizin ADR’ye taraf olma ve uygulama süreçleri hakkında bilgi verilerek, TOBB Taşıma ve Lojistik Sistemler Dairesi tarafından da temel ADR eğitimi düzenlendi. 

Ayrıca, bir yol kenarı denetim istasyonu, araç muayene merkezi ile ADR kapsamında araç test ve muayene merkezinde saha çalışması gerçekleştirildi. Ziyaret neticesinde, iki ülke ilişkilerinin teknik kapasite ve tecrübe paylaşımının daha da geliştirilmesine dair mutabakat sağlandı. 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA