TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kreatif Endüstriler Meclisi Sektöre Yönelik Teşvikleri Değerlendirdi


14.06.2022 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi toplantısı, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğünün katılımı ile gerçekleştirildi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan; yaptığı açılış konuşmasında, Meclis’in yaratıcı endüstrileri ilgilendiren gelişmelerde tüm kamu kurumları tarafından direkt danışılan ve görüşlerine önem verilen bir oluşum haline geldiğini belirterek, Meclis’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 29. Dönem Genel Kurul Üyesi olarak seçilmesinde emeği geçen Meclis Üyelerine teşekkürlerini sundu.

Daha sonra; Meclis Başkanı A. Ata Kavame ve Meclis Başkan Yardımcısı Nej Nejla Güvenç, Meclisin son dönem faaliyetleri hakkında paylaşımda bulundu.

Toplantıda; Ticaret Bakanlığı Kültürel Hizmetler ve Yaratıcı Endüstriler Dairesi Başkanı Duygu Çeçen Yaygır ve ilgili uzmanlar, 20 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Karar”’a ilişkin detaylı bir bilgilendirme yaptı. 

İlerleyen gündem maddesinde bakanlık bürokratları tarafından “Türkiye Bilişim Sektörünün Uluslararasılaşması ve E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) Programı Hakkında Karar”a ilişkin bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantı, müzik yayın saatleri hakkındaki düzenlemelerin istişare edilmesi ile son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA