TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sürdürülebilirlik Zirvesi TOBB işbirliğinde gerçekleştirildi


13.06.2022 / AnkaraÇevre Haftası kapsamında TOBB, Meta ve Habitat Derneği işbirliği ile organize edilen Sürdürülebilirlik Zirvesi; Birliğimizin de ortak olduğu Facebook İstasyon’da 10 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirildi. “Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Vizyonu”, “Akademi ve Sivil Toplum Dünyasında Sürdürülebilirlik Trendleri ve Yöntemleri”, “Sektör liderleri Dönüşüme Nasıl Katkı Sağlıyor?” ve “KOBİ’ler için Dönüşüm Yolculuğu – Başarı Hikayeleri” başlıklı panellerin gerçekleştirildiği etkinlikte; kamu kurumlarının temsilcileri, akademisyenler, iş dünyasının, KOBİ’lerin ve STK’ların temsilcileri konuşmacı olarak yer aldı. ​

İklim Değişikliği Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) temsilcilerinin katıldığı “Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Vizyonu” panelinde konuşan TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A. Saygın Baban yeşil dönüşümün kaçınılmaz olduğunu, sanayinin bakış açısının artık konuşmanın öteside, harekete geçmek yönünde olduğunu belirtti ve şunları söyledi: "Türkiye'nin yeşil dönüşüm serüveninde emisyonlarını doğası gereği azaltamayacak sektörler var. Bu sektörlerin önünü açacak, sektörlere rehberlik edecek uygulamalarını birlikte planlamalıyız. İşte TOBB olarak bütün çalışmalarımız sektörlere rehberlik etmek üzere planlanmaktadır.”

 

Zirve kapsamında gün boyunca süren panellerde, yeşil dönüşüme akademik perspektif sağlandı ve STK’ların görüşleri aktarıldı. Yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik konusunda hangi çalışmaların yapıldığı, nasıl farkındalık sağlandığı sektör temsilcileri tarafından anlatıldı.

 

Son oturumda ise start-up’lara yer verildi ve Captonomy, Neolokal, Ecording Drone ve Kasım Bey Zeytin ve Zeytinyağları başarı hikayelerini anlattı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA