TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Anayasa Platformu’nun Diyarbakır turu


19.02.2012 / DiyarbakırTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyeleri ve STK ile meslek örgütlerinden oluşan Anayasa Platformu temsilcileri Diyarbakır’da, vatandaşların görüşlerinin sorulduğu anayasa toplantısının yanı sıra bir dizi de ziyaret gerçekleştirdi.​ ​


HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Akyıl’ı makamında ziyaret eden heyet burada borsa çalışmaları hakkında bilgi aldı. Borsalarında alt yapı olarak bir eksikleri olmamasına rağmen çiftçiyi, üreticiyi getirmekte güçlük çektiklerini anlatan Akyıl, borsanın sorunlarını ve beklentilerini aktardı.

Heyete bölgede çalışmaları yürütülen Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’ne ilişkin de bilgi verildi. TBMM Başkanı Çiçek, hayvancılıkla ilgili organize sanayi bölgelerinde en büyük riskin salgın hastalıklar olduğuna işaret ederek, “İnşallah siz başarılı bir örnek olursunuz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, TBMM Başkanı Çiçek, milletvekilleri ve Anayasa Platformu temsilcileri ardından Dağkapı’daki Eski Milli Eğitim İl Müdürlüğü Binası’nın yer aldığı bölgeyi gezdi.

Diyarbakır Tarihi Ulu Camii’ni ziyaret ederek, burada yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, daha sonra sur içine ve Han Kapısı’na geçti. Burada Ensar Kitabevi’nde incelemelerde bulundu. Çiçek, Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler kitabevindeki gençlerle ve çocuklarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bölge esnafına da uğrayan heyet üyeleri, bölgedeki ticarete ilişkin de nabız yokladı.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA