TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Yeşil Dönüşüm, Türkiye Demir ve Demir Dışı Metaller ile Döküm Sektörleri perspektifinde masaya yatırıldı


07.09.2021 / “Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız?” başlıklı webinar, TOBB Türkiye Döküm Sanayi Meclisi, TOBB Türkiye Demir ve Demir Dışı Metaller Meclisi üyeleri ve odalarımızdan bu sektörlere mensup firmalarının katılımı ile gerçekleştirildi.​
“Şirketiniz 2030’a hazır mı”, “Karbon ayak izinizi biliyor musunuz”, “Şirketinizin iklim karnesi nedir”, “Fit For 55 nedir”, “Sınırda Karbon Düzenlemesi ne getiriyor”, “Türk ihracatçısı için tehditler-fırsatlar nelerdir” ve “Şirketler ne yapmalı” alt başlıklarında katılımcılar bilgilendirildi. 

TOBB Türkiye Döküm Sanayi Meclisi adına Meclis Başkanı Uğur Kocaoğlu ve TOBB Türkiye Demir ve Demir Dışı Metaller Meclisi adına Meclis Başkanı Veysel Yayan sektör adına değerlendirmelerde bulundu.

Horizon Danışmanlık Kurucu Ortağı Eser Erginoğlu , “Sınırda Karbon Düzenlemesi ne getiriyor” başlıklı sunumu ile şirketlere düşen sorumluluklar nelerdir, bunun şirketlere maliyeti nedir konularında katılımcıları bilgilendirdi.  Ayrıca AB’ye ihracat yapan firmaların yükümlülükleri ile AB’deki ithalatçı firmanın yükümlülüklerine değinip, şirket iklim karnesinin önemine vurgu yaptı. AB Yeşil Mutabakatına Uyum Sürecinde izlenecek yol haritasını katılımcılarla paylaştı. 


Türk Standarları Enstitüsü Çevre Yüksek Mühendisi Berna Bildik ise Avrupa Yeşil Mutabakatı Eylem Planı ve TSE tarafından Yürütülen Çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA