TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Ekinci güven tazeledi


01.07.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Eğitim Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Yardımcısı Selçuk Öztürk yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Meclisimizde yer alan özel okullar, özel öğretim kursları, yayıncılar, sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yanı sıra yeni dönemde mesleki ve teknik liselerin de yapıya dahil edildiğini söyleyen Öztürk, dengeli bir yapı oluşturulduğunu memnuniyetle ifade etti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçiminde Meclis Başkanlığına Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Başkan Danışmanı Dr. Yusuf Ekinci, Meclis Başkan Yardımcılığına ise TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Genel Müdürü Sevinç Atabay oy birliği ile seçildi. Ayrıca Meclis Başkanlık Divanında Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mirkan Aydın ve Türkiye Özel Okullar Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yusuf Tavukçuoğlu da görevlendirildi.

Meclis Başkanı Ekinci ve Başkan Yardımcısı Atabay, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade ettiler.

Meclis Başkanı Dr. Yusuf Ekinci, Türkiye Eğitim Meclisinin bugüne kadarki çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunarak, yeni dönemde Meclis Üyelerinin katılımıyla birlikte daha güzel çalışmaların yapılması temennisini üyelerle paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA