TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Avrupa Yeşil Mutabakatı Çalışma Grubu ikinci toplantısı yapıldı


29.12.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde kurulan Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı Çalışma Grubunun ikinci toplantısı Ticaret Bakanlığı ​Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı V. Bahar Güçlü’nün katılımıyla gerçekleşti.​

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Sektörler ve Girişimcilik Dairesi Başkanı A. Saygın Baban, TOBB’un Avrupa Yeşil Mutabakatı konusunda hem üyelerini etkin ve doğru bir biçimde bilgilendirmek hem de kamunun gündemine özel sektör bakış açısını yansıtabilmek için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

 

Baban, konu özelinde özel sektörü bilgilendirmek amaçlı webinarlar düzenlendiğini ve 2021 yılında da sektör bazında bu webinarlara devam etmeyi planladıklarını belirtti. Ticaret Bakanlığının, Yeşil Mutabakat sürecine en iyi şekilde geçiş sağlayabilmek için çalıştığını kaydeden Baban, toplantıya katılımı için Bahar Güçlü’ye teşekkür etti.

 

Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı V. Bahar Güçlü de Avrupa Yeşil Mutabakatının genel hususlarını ve Ticaret Bakanlığının konu ile ilgili yaptığı çalışmaları anlatan bir sunum yaptı.

 

Güçlü, gerçekleştirdiği sunumda; Dünya’da ve AB’de ticaret ve iklim değişikliği ile mücadele, Yeşil Mutabakat ile öngörülen politika değişiklikleri, Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan çalışma grubu ve eylem planı hazırlıkları ile taslak eylem planı konularına yer verdi.

 

Sunumun ardından söz alan sektör temsilcileri, Bahar Güçlü’ye konu ile ilgili düşüncelerini ve sorularını ilk elden iletme fırsatı buldular. Bahar Güçlü’nün soruları cevaplamasının ardından, karşılıklı bilgi iletişimine devam edilmesi temennisiyle toplantı sona erdi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA