TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi gündemi değerlendirdi


05.11.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Kadir Başoğlu’nun başkanlığında, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban A. Karamehmetoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. ​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban A. Karamehmetoğlu, sektör temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ülkenin her kesimini etkileyen COVID-19 sürecinde TOBB olarak talepleri büyük bir titizlikle topladıklarını ve her zaman sektörün yanında olduklarını dile getirdi. 

Meclis Üyeleri toplantıda, kredi faiz oranlarının düşmesi ile birlikte konut satışlarındaki artış ve pandemi sürecinde villa ve bahçeli ev talebinin sektöre ivme kazandırdığını belirtti. Üyeler, kapanan birçok fabrikanın yeniden açılmaya başladığının, üretimin arttığının fakat yetişmiş eleman bulmakta zorluk yaşadıklarının altını çizdiler.

Toplantıya, Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) katılan Standardizasyon Grup Başkanı Akif Sesli sektöre TS 825 Binalarda Isı Yalıtımı Standardı revizyon sürecini detaylarıyla aktardı.  Revizyon çalışmalarının Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi Üyelerinin de dahil olduğu sektör temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubuyla birlikte yürütüldüğünü belirten Sesli, pandemi döneminde çalışmaların biraz yavaşladığı ama devam ettiği konusunda bilgi verdi. Tüm sektör paydaşlarının üzerinde uzlaşı sağladığı bir standardın hazırlanması için yoğun çaba harcandığını belirtti.

Toplantı sonunda İzmir depremi sonrasında yaşanan kayıplardan dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirten Meclis Üyeleri, ülkemizde çok fazla çarpık kentleşme ve yapı kalitesi düşük binaların olduğunu, bunda sonraki aşamada yatay yapılaşmanın insan hayatı için öneminin altını çizdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA