TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tekstil Meclisi Başkanlığına Adil Sani Konukoğlu, Başkan Yardımcılığına Zeki Zorlu seçildi


30.09.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve S.Selim Kandemir başkanlıklarında video konferans yolu ile gerçekleştirildi.​

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Meclis Başkanlığına Sanko Holding (Sanko Tekstil İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Zorlu Holding (Korteks Mensucat San. Tic. A.Ş.) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu oybirliği ile seçildi.​

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç gerçekleştirdiği açılış konuşmasında tekstil sektörünün en organize çalışan sektör olarak nitelendirilmesindeki en büyük payın sektör meclisinin kuruluşundan bu yana özverili çalışmalarını esirgemeyerek Meclise Başkanlık eden Abdulkadir Konukoğlu’nun olduğunu belirterek, kendilerine tekstil sektörü olarak şükran borçlu olduklarını ve bundan sonrada kendisinin bilgi ve tecrübelerine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S.Selim Kandemir ise tekstil sektörünün duayeni Abdulkadir Konukoğlu ile çalışmış olmaktan onur duyduklarını dile getirerek, kendisine tekstil sektörü ve sektör meclisi için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve S. Selim Kandemir Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı Zeki Zorlu’yu tebrik ederek, Meclisin yeni çalışma döneminin hayırlı olmasını temenni etti.


52 yıldır tekstil sektörünün, 30 yıldır ise TOBB camiasının içinde bulunduğunu ifade eden Abdulkadir Konukoğlu, Tekstil Sanayi Meclisi olarak sektör adına çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, tüm bu çalışmalar esnasında yanında olan birlik ve beraberlik içinde çalıştığı Meclis üyelerine teşekkürlerini iletti. TOBB camiasının önemine dikkat çeken Abdulkadir Konukoğlu, sektörün Adil Sani Konukoğlu başkanlığında da birlik ve beraberlik içinde çalışarak TOBB çatısı altında aşamayacakları hiçbir engelin olmadığının altını çizdi. Tecrübeleriyle her daim sektöre destek olmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

 

Meclis Başkanlığına seçilen Adil Sani Konukoğlu, tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek, bundan sonra da sektör meclisi olarak sektörün çalışmalarına katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Sektörün sorunlarını TOBB yönetimi ile birebir takip edeceklerini ifade eden Adil Sani Konukoğlu, sektörü daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Meclis Başkan yardımcılığına yeniden seçilen Zeki Zorlu ise sektör meclisi üyelerine teşekkürlerini sunarak, her zaman sektörün yanında olduklarını belirtti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve Suat Selim Kandemir, COVID-19 salgın hastalığı sürecinde TOBB olarak sektör adına yapılan çalışmalar ve alınan ekonomik önlemler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.


Toplantıda Meclis Üyeleri, COVID-19 sürecinin sektöre yansımaları ve sektörün içinde bulunduğu duruma dair değerlendirmelerde bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA