TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Züccaciye Meclisi toplandı


09.09.2020 / AnkaraTürkiye Züccaciye Meclisi toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla video konferans yoluyla gerçekleştirildi.​

TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında, toplantıların sıklaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pandemi sürecine de değinen Kopuz, devletimiz ve milletimizin kararlı mücadelesiyle bu küresel sorunu en az zararla atlatacağımızdan emin olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda “Fuar Düzenleme ve Usul Esaslarla” ilgili TOBB Fuarcılık Müdürü Tuğçenaz Uğurlu tarafından bir bilgilendirme gerçekleştirilerek katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 

Meclis bünyesinde kurulacak olan alt komiteler konusunda da fikir alışverişinde bulunan Meclis Üyeleri, son toplantı sonrası karar alınan ve alt komitelerle ilgili gerçekleştirilen anket sonuçlarını değerlendirdi.

 

Toplantıda ayrıca, Ticaret Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla 30 Eylül tarihinde süresi dolacak olan ithalat gümrük vergilerinin durumu ve sektöre olan etkileri kapsamlı bir şekilde masaya yatırıldı.

 

GFK Araştırma Hizmetleri A.Ş tarafından “Güçlü Perakende Stratejileri Yaratmak” konulu sunum gerçekleştirildi.

 

Sektörün uluslararası platformlarda daha çok tanıtılması yapılabilecekler hakkında da fikir alışverişinde bulunan Meclis Üyeleri, konunun ilerleyen süreçte daha detaylı bir şekilde ele alınması konusunda mutabık kaldı.

 

Toplantının son gündem maddesinde Meclis Üyesi Derneklerden Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) tarafından sektörün dış ticaret verilerine dair bir sunum yapıldı.

 

Bir sonraki toplantının Ekim ayında yapılması kararlaştırıldı.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA