TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Facebook İstasyon’un İzmir’deki uydu merkezi için açılış protokolü imzalandı


27.08.2020 / İzmirFacebook İstasyon’un İzmir’deki uydu merkezi’nin açılış protokolü; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook, Habitat, İzmir Ticaret Borsası ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle imzalandı.​

TOBB ve Habitat Derneği (Habitat) iş birliğiyle hayata geçirilen ve Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen Facebook İstasyon, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getirerek onların büyümek için ihtiyaç duydukları becerilere, kaynaklara ve bilgilere erişmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

İstanbul’daki Facebook İstasyon’dan sonra Samsun, Denizli, Kırklareli, Adana, Mersin, Van, Trabzon, Bursa, Ankara’da protokolleri imzalanan uydu merkezlerin sonuncusu olan İzmir İstasyon’da, Türkiye toplumunun ve ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi farkı eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

 

Bornova’da Dramalılar Köşkü’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine, online bir bağlantı ile katılan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Başkanı Çağatay Pekyörür ile birlikte Habitat Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ katıldı.

-Özgener’den işbirliğine övgü

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener yaptığı açıklamada, “İzmir Türkiye’nin en önemli ekonomik merkezlerinden biridir. Facebook İstasyon’un uydu merkezinin İzmir’e açılması kentin girişimcilik potansiyelini güçlendirecektir. İzmir İstasyon ile gerek İzmir girişimcilik ekosistemindeki aktörler arasındaki gerekse İzmir’deki ekosistemin İstanbul, Ankara ve yurtdışı ile bağlantıları güçlenecektir. Merkezde İzmir’deki girişimci kurullarımızın liderliğinde KOBİ’leri geliştirmeye yönelik faaliyetler de gerçekleştirilecektir. Bugün atılan imzaların kent ekonomisi için hayırlı olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise, “Günümüzde her işin başı eğitim. İster yeni mezun bir genç ya da kendi sektöründe belli bir noktaya gelmiş olalım hiç fark etmiyor. Her birimiz düzenli olarak kendimizi güncellemek zorundayız. İnsan olarak birer mobil uygulama olmadığımıza göre kimsenin bu güncellemeleri bize hazır bir şekilde sunma olasılığı da bulunmuyor. Gelişen teknolojilere paralel olarak bunu bizzat kendimiz yapmak zorundayız" dedi.

 

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Başkanı Çağatay Pekyörür, şöyle konuştu: “Tüm topluluk merkezlerimizde bireylerin, işletmelerin, toplulukların ve STK’ların dijital dünyada kendilerini geliştirebilmeleri adına online alanlar üzerinden ihracat stratejileri geliştirmek, dijital pazarlama araçlarını kullanmak, Facebook ürünleri alanında bilgi edinmek ve dijital iletişim aracılığıyla büyümek gibi bir dizi farklı konuya odaklanan eğitim programları ve atölye çalışmaları düzenleyeceğiz.”

 

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, “Bir iyi niyet sözleşmesi olarak gördüğümüz bu protokol ile temelde bölgedeki girişimciliğin desteklenmesini hedefliyoruz” ifadesini kullandı

 

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi olarak bugüne kadar dijitalleşme ve inovasyon konusunda önemli projeleri hayata geçirdiklerine işaret etti.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA