Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cengiz GÜNAY - Üye

07 Ocak 1968 tarihinde Tekirdağ'da doğan Cengiz Günay, bir kız çocuğu babasıdır. Ticaret hayatına 1987 yılında perakende gıda sektöründe başlayan Günay, 1998 yılında Günaylar Gıda, Lojistik, Depoculuk, Turizm, inşaat, Otomotiv, Sanayi Ticaret Limited Şirketi'ni kurmuş olup ticaret hayatında halen bu işle iştigal etmektedir.


Diğer taraftan Cengiz Günay, Tekirdağ Spor Yöneticiliği, Tekirdağ Genç işadamları Derneği Kuruculuğu görevlerinde bulunmuştur. Günay, 2005 yılında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Sayman Üyeliğine, 2009 yılında yapılan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi ve bu görevini sürdürmekte iken 16.03.2011 tarihinde boşalan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Yine 2013 Yılının Mayıs ayında yapılan Tekirdağ TSO organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş, 2013 yılında gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 69. Genel Kurul seçimlerinde Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir.


2018 yılının Nisan ayında yapılan organ seçimlerinde yeniden Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Günay, TOBB 79. Genel Kurulu'nda TOBB Yönetim Kurulu Üyeliği'ne tekrar seçilerek güven tazelemiştir. Günay bu görevleri halen sürdürmektedir.


TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA