Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Nijerya

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


» Nijerya Doğrudan Yatırımcılar Zirvesi Etkinliği

Nijerya Yatırım ve Promosyon Komisyonu (NIPC) tarafından, 21 - 23 Mayıs 2018 tarihlerinde, Abuja’da, Nijerya Federal Devlet Başkanı, Federal Devlet Başkan Yardımcısı ve Sanayi Ticaret ve Yatırım Bakanı katılımlarıyla, “Doğrudan Yatırımcılar Zirvesi” adlı bir etkinlik düzenlenecektir.

Bahse konu etkinlik kapsamında Nijerya’da önde gelen enerji, ulaşım, imalat, bilgi teknolojileri ve tarımsal sanayi gibi sektörlerin ön planda olması ve bu sektörler için yapılması planlanan projelere yer verilmesi planlanmakta olup, bu etkinlik ile uzun dönemli yatırımların Nijerya’ya çekilmesi ve politika yapıcılar ile yerli ve yabancı sektör temsilcilerin bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır. Etkinliğe ilişkin taslak program ve tanıtım broşürü ekte yer almaktadır.

 

Detaylı bilgi için NIPC iletişim bilgileri:

Telefon: +234 (9) 290 0059, +234 (9) 290 0061
E-posta: events@nipc.gov.ng

 

» Nijerya Yatırım Teşvikleri

Nijerya Yatırım Promosyon Komisyonu (NIPC) ve Federal Gelir İdaresi Hizmetleri (FIRS) tarafından, 31/Ekim/2017 tarihinde yayımlanan “Nijerya Yatırım Teşvikleri Özet Notu” ekte yer almaktadır.

Vergi temelli teşviklere, tarım, katı mineraller, imalat, turizm/konaklama ile petrol ve doğalgaz sektörlerine özgü teşviklere, tarife temelli teşviklere, ihracat teşviklerine, özel ekonomik bölgelere yönelik teşvikler hakkında detaylı bilgi ve ilgili kamu otoritelerinin iletişim bilgileri (sayfa 19) ekli belgededir.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA