Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

MacaristanBu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


» Macaristan'da salgın nedeniyle 1 Mart 2021 tarihinden itibaren yeni kısıtlamalar devreye girmiş olup, şimdiye kadar olan seyahat kısıtlamaları daha da katılaştırılmıştır.


Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun kararı çerçevesinde, Türkiye vatandaşlarının da aralarında bulunduğu bazı ülke vatandaşları bahsi geçen kısıtlamalardan muaf tutulmakta olup, gerçekten iş amaçlı seyahatler bundan sonra da şimdiye kadar olan kurallar kapsamında tutulacaktır. Macaristan’ın 408/2020, (VIII.30.) sayılı Hükümet Kararnamesi ile, Macar vatandaşı olmayan kişiler, belgelemek koşuluyla, ticaret veya iş amacıyla Macaristan'a kısıtlama olmaksızın giriş yapabilecektir.


Ayrıca Macar-Türk ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, mevcut olan veya planlanmış yatırımlara destek için Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu gerekli tüm yardımı sunmakta olup firmalarımız dış ticaret ataşelerine başvurabilecektir.


Macaristan ekonomisine  ve Türkiye-Macaristan ikili iktisadi ilişkilere yönelik, basılı olarak da satın alınabilen, Dünya Gazetesi'nin özel sayısına ekte ulaşılabilmektedir.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA