Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kongo Demokratik Cumhuriyeti

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


» Kongo pazarına girmek mi istiyorsunuz? : Kongo Demokratik Cumhuriyeti pazarına girmek isteyen firmalar için Kinşasa Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış ve özellikle tekstil sektörüne ilişkin bilgiler. Tıklayınız.

 

» Türkiye-Kongo İş İlişkilerinde Gelişmeler: Kongo Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Federasyonu(FENAPEC)'nun TC Kinşasa Büyükelçiliğine gönderdiği bir yazıda, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Türkiye ile ticaretinin 23 milyon ABD $ 'na ulaştığını bildirilmiştir.

 

Sözkonusu yazıda devamla, anılan Büyükelçiliğimizce Kinşasa'da temas edilen tüccarların Türkiye'den konteynerle çeşitli mallar getirdiklerini, bunları kısa sürede satıp yeniden sipariş verdiklerini, mal rotasyon hızından çok memnun olduklarını belirttikleri kaydedilmiştir. Konuyla ilgili bilgi TC Dışişleri Bakanlığı, İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığı'ndan edinilebilir.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA