Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kenya

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


 

» 2018’de Kenya’da Gerçekleştirilmesi Öngörülen Etkinlikler

Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından, ticaret fuarları ve sergilere, Türkiye-Kenya arasındaki farkındalığı artırmak ve iki ülke iş dünyası arasındaki ortaklık kurma yollarından bir tanesi olarak dikkat çekilmekte olup, 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen etkinlikler ekte yer almaktadır.

 

» Kenya Sanayileşme ve İşletmeler Bakanlığı ile Kenya Özel Sektör Birliği (KEPSA) ortaklığında, Kenya hükümetinin 2030 yılı vizyonu çerçevesinde hazırlanan ve 2015 Eylül ayında kamuoyu ile paylaşılan Kenya’nın Endüstriyel Dönüşüm Programına ilişkin broşür ile söz konusu programda Kenya’nın küresel anlamda rekabet avantajı potansiyeli bulunan sektörlerde gelecek 10 yıl için belirlediği hedeflere ilişkin bilgilerin yer aldığı bilgi notuna ulaşmak için ilgili linklere tıklayınız.” Link 1 / Link 2

» T.C. Nairobi Büyükelçiliğince Kenya’nın önde gelen ekonomik-ticari şemsiye kuruluşlarının başkanlarıyla yapılan görüşmelerden derlenen, Kenya’da yatırım ve ticaret olanaklarıyla ilgili bilgiler içeren not ilişikte sunulmaktadır.

 

Diğer yandan, Büyükelçiliğimizin görev bölgesinde yer alan ülkelere ilişkin bilgiler ve yatırım olanaklarına ilişkin notlar için Büyükelçiliğimizin http://www.nairobi.be.mfa.gov.tr adresinde kayıtlı web sitesini ziyaret ederek “Türkçe” bağlantısından bilgi notlarına erişilmesi mümkündür. (T.C. Nairobi Büyükelçiliği Gigiri Road, Off Limuru Road P.O. Box: 64748 00620 Nairobi – Kenya Tel: +254 20 712 69 29 – 30 Faks: +254 20 712 69 31 E-posta: tcbenair@accesskenya.co.ke Web sitesi: www.nairobi.be.mfa.gov.tr)

 

» T.C. Nairobi Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğince hazırlanan, 2008 yılının ilk 8 ayı itibariyle Kenya ve bölge ülkeleri ile olan ticaretimize ilişkin güncel not için tıklayınız.

 

Tetkikinden de görüleceği üzere notta özetle, 2008 yılının ilk 8 ayı itibariyle Kenya?ya olan ihracatımızın geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %323?lük artışla 212,2 Milyon ABD Dolarına ulaştığı ve bu veriler ışığında Kenya?nın Sahraaltı Afrika ülkeleri arasında (Kuzey Afrika ve Güney Afrika Cumhuriyeti dışındaki Afrika ülkeleri) Sudan, Etyopya gibi ülkeleri de geride bırakarak, ihracatımızda birinci sıraya yerleştiği belirtilmektedir. (T.C. Nairobi Büyükelçiliği)

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA