Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Katar

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


 

» New Law allows 100% non- Qatari investment in all sectors 

Doha Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya atfen, Katar’da yayınlanan “Qatar Tribune” gazetesinin 20 Ekim 2016 tarihli nüshasında “New law allows 100% non-Qatari investment in all sectors” başlığıyla yer alan haberde, Katar vatandaşı olmayanların halihazırda Katar’daki şirketlerin yalnızca %49’una sahip olabildiğinden bahisle, 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen haftalık Bakanlar Kurulu Toplantısında kabul edilen bir kanunla, bundan böyle Katar vatandaşı olmayanların da, tüm sektörlerde proje sermayesinin tamamına yatırım yapabilmelerine olanak sağlanacağı bildirilmektedir.

Söz konusu habere ilişkin metin ekte yer almaktadır.

 

 

» Türkiye- Katar YDSK tesis edilmesi

Sayın Cumhurbaşkanımızın 14-15 Eylül 2014 tarihlerinde Katar’ı ziyareti sırasında iki ülke arasında Yüksek Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) tesis edilmesi hususunda mutabık kalınmış, YDSK’nın kuruluşuna ilişkin Ortak Siyasi Bildiri’nin ülkemizce hazırlanmıştır.

Bilgilerinizi ve Türkiye-Katar ikili ilişkilerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile, Ortak Siyasi Bildiri ’de kayıtlı işbirliği alanlarında kaydedilen hususlara ilişkin olabilecek görüş ve önerilerinizi içeren bir bilgi notunun 10 Ekim 2014 tarihine kadar Birliğimize (Faks: 0312 218 22 09) iletilmesini rica edilir.

 

» Türkiye- Katar V. Dönem KEK Toplantısı

“Türkiye- Katar V. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı’nın 09-10 Ocak 2014 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir. Bilgilerinizi ve Ekonomi Bakanlığına iletilmek üzere,

  • Son KEK toplantısının yapıldığı tarih olan 14 Mart 2011’den bugüne kadar kaydedilen önemli gelişmeleri, ikili ilişkilerde karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini ve gündeme getirilmesinde fayda görülen diğer hususları içeren bir bilgi notunun,
  • KEK Toplantısı sonunda imzalanacak Protokole derç edilmesi zaruri görülen bir husus bulunduğunun değerlendirilmesi halinde, bu konuda Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanacak olan metnin,
en geç 30 Aralık 2013 tarihine kadar Birliğimize (Faks: 0312 218 22 09) iletilmesini rica ederim. Ayrıntılar. >>>

 

» Katar Enerji ve Sanayi Bakanlığı bünyesinde bulunan Sanayi Bölgeleri Dairesi'nin yerli ve yabancı yatırımı çekme politikası çerçevesinde, Katar'la yatırım alanında işbirliğinde bulunmak isteyen yabancı yatırımcılarla doğrudan bağlantı kurmak istediği belirtilmektedir. Söz konusu Daire'nin iletişim bilgileri ekli yazıda verilmektedir..

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA