Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hindistan

INDA00012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


»1. Türk Ürünleri Sergisi: İstanbul Ticaret Odası’ndan alınan bir yazıda, Hindistan’ın Mumbai şehrinde 16-19 Kasım 2011 tarihleri arasında Hindistan – 1. Türk Ürünleri Sergisi’nin anılan Oda tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda ayrıca, Hindistan – 1. Türk Ürünleri Sergisinden azami sayıda girişimcinin faydalanmasını temin etmek amacıyla 12 m2’lik stand katılım bedelinin 2000 ABD Doları olarak tespit edildiği belirtilerek, anılan sergi münasebetiyle hazırlanacak katalog ve USB’de iştirakçiler ve sergiye stand bazında iştirak edecek firmaların reklamlarına yer verileceği bildirilerek, tam sayfa reklam bedelinin 250 TL olduğu ifade edilmektedir.

Söz konusu zirveye ilişkin broşür ektedir.

» Invest India: Hindistan Ticaret Bakanlığı Endüstri Politikaları ve Teşvik Dairesi [Department of Industrial Policy and Promotion (DIPP)] ile Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu’nun (FICCI), Hindistan’a yabancı yatırımı kolaylaştırmak ve yatırımcılara gerekli hizmetleri sunmak için ‘Invest India’ olarak adlandırdıkları bir iş ortaklığı gerçekleştirmişlerdir. Hindistan’ın diğer ülkelerde bulunan misyonlarının video konferans oturumları vb. etkinlikler gerçekleştirecekleri ve ilgilenenlerin Hindistan Ankara Büyükelçiliği’nden commercial@indembassy.org.tr ya da Mr. Reenat Sandhu’dan (Joint Secretary) Tel: 0091 11 2412 05 713, Fax: 0091 11 241 05 914 ayrıntılı bilgi edinebilecekleri bildirilmiştir.

» 2010 yılında Hindistan’da gerçekleşen doğrudan yabancı yatırımlar konusunda Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu FICCI tarafından yapılan inceleme, araştırma raporu ekte sunulmaktadır.

» Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu referansıyla, Hindistan Tarımsal ve İşlenmiş Gıda Ürünleri İhracatını Geliştirme Otoritesi (APEDA) tarafından Birliğimize iletilen Kuruluş Profili ekte sunulmaktadır.>>>

» Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nden alınan ekli yazıda; Hindistan İhracatçı Kuruluşları Federasyonu’nun (The Federation of Indian Export Organizations-FIEO) Hindistan’ın önde gelen 12,000 ihracatçı şirketinin yer aldığı bir veritabanını www.fieo.org adresinden kullanıma açtığı, buradan Hint ihraç malları sorgulaması yapılabildiği ve her Çarşamba Hindistan yerel saatiyle 15:00 – 17:00 arasında çevrimiçi görüşme yapılabileceği bildirilmiştir. Ayrıntılar.>>>

»LNB CONSORTIUM adlı firmadan tarım ürünleri, kimyasallar, metal, mineral ve genel ticaret konularını içeren ithalat, ihracat ve iş birliği teklifleri:

Firma hakkında bilgi / baharat listesi / bitkisel yağlar / bitkisel tozlar.

» Ücretsiz Firma Tanıtımı: KOBİ'leri temsil eden ulusal bir ticaret organı olan FISME (www.fisme.org.in), yayınladığı "FISME Business Bulletin" adlı bülten aracılığıyla, Türk firmalarını Hindistan pazarında ücretsiz olarak tanıtabileceklerini bildiriyor.

» Küresel Hindistan'dan Hindistan'a Bakış, Hindistan'a yatırım için tanıtıcı broşür (pdf)

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA