Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gambiya

AFGH0012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


 

- 11. Gambiya Uluslararası Ticaret Fuarı

Gambiya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Gambiya’nın Bakau şehrinde düzenleyeceği 11. Gambiya Uluslararası Ticaret Fuarı hakkındaki bilgileri içeren tanıtım broşürüne buradan ulaşılabilmektedir.

 

- Gambiya Ticaret ve Sanayi Odası 14 Sayılı Haber Bülteni

İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA)’nın bir üyesi olan Gambiya Ticaret ve Sanayi Odası (GCCI)’nın gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri ve yakın dönemdeki ticaret fuarlarına ilişkin bilgileri içeren 14  Sayılı Haber Bülteni (Şubat-Mayıs 2014) linktedir.

 

- Gambiya Kadınları Ulusal Federasyonu Yetkililerinin Ziyareti ve Ülkemizden Destek Talebi

 

Banjul Büyükelçiliğimizin, Gambiya Kadınları Ulusal Federasyonu Proje Ofisi sorumlusu Osman Cham ile 12 Aralık 2013 tarihinde bir görüşme gerçekleştirdiği ve söz konusu görüşmede Gambiyalı kadınların iş sahibi kılınarak güçlendirilmesi amacıyla yer fıstığı üretimi ve işlenmesine ilişkin geliştirmekte oldukları bir proje hakkında Büyükelçiliğimiz bilgilendirilmiştir.

 

Söz konusu proje kapsamında, 500.000 kadın üyesi bulunan Gambiya Kadınları Ulusal Federasyonu’nun, projelerine finansman bulmak amacıyla kurdukları iki şirketten biri olan Groundnut Oil Company Ltd. şirketinin gerekli makine ve teçhizat ile donatılmasını teminen 30 milyon Gambiya Dalasisi’ne (yaklaşık 750.000 ABD Doları) ihtiyaç duymaktadırlar. Ayrıca, adı geçen şirketin, düşük faiz oranları ve geri ödeme koşullarında kolaylıklar sunması nedeniyle Türk Eximbank’a başvurmayı planladığını ve söz konusu proje için finansman sağlanmasını teminen Banjul Büyükelçiliğimizin yardımını talep etmişlerdir.

 

Söz konusu Federasyon’a ait iş planı ve ayrıntılı proforma faturası linktedir. Bu kapsamda, adı geçen Federasyon’a ait Groundnut Oil Company Ltd. şirketinin proje kapsamında Türk Eximbank kredisiyle almayı planladıkları makine ve teçhizatı satın alabilecekleri üyelerinizin isim ve iletişim bilgilerinin, Banjul Büyükelçiliğimize iletilmek üzere Birliğimize (E-posta: seda.gedik@tobb.org.tr , Fax: 218 2209)  gönderilmesi gerekmektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA