Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çin

CHIN0012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


» Çin Halk Cumhuriyeti Sohbet Toplantısı
Bakanlığımıza bağlı olarak dünyanın dört bir yanında ihracatımızın geliştirilmesi için çalışmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere Bakanlığımız tarafından “Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler” toplantıları düzenlenmektedir. Bu çerçevede, Guangzhou Ticaret Ataşeliğimiz organizasyonunda, Çin'in en büyük e-ticaret platformlarından TMALL temsilcisinin konuşmacı olarak katılarak, gıda ve içecek ürünlerine yönelik Çin pazarına sınır ötesi e-ticaret yoluyla nasıl girileceği hususunda bilgi paylaşacağı e-sohbet toplantısı 27 Ocak 2021 Çarşamba günü Türkiye saati ile 14.00’te, İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgiler ekte sunulmaktadır.

 

» Belt And Road Summit
Ambrosetti Forumu ve Çin Kalkınma Enstitüsü tarafından bu yıl ikincisi 22-23 Kasım 2018 tarihlerinde Shenzhen/Çin’de düzenlenecek olan “Belt and Road Summit: From Theory to Pratice” Başlıklı yüksek düzeyli konferans düzenlenecektir. Konuya ilişkin detaylı bilgiler ekte yer almaktadır.

 

 

» SIAL China 2017 Fuarı
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şangay şehrinde 17-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında SIAL China Gıda Fuarı düzenlenecektir. Türkiye Milli iştiraki İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilecektir. Konuya ilişkin detaylı bilgi, broşür ve Katılım Formu linkte yer almaktadır.

 

 

» 21.Uluslararası Gıda ve Ev Moda Ürünleri Fuarı Sichuan Eyaleti Chengdu şehrinde 21. Kez düzenlenecek olan Uluslararası Gıda ve Ev Moda Ürünleri Fuarı 18-24 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Başvurular kişisel olarak yapılacaktır. Konuya ilişkin detaylı bilgileri, broşür ve katılım şartlarının yer aldığı Katılım Sözleşmesi ilgili linklerdedir.

 

20 Eylül 2016

» Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangzhou kentinde her yıl iki defa düzenlenen Canton Çin İthalat ve İhracat Fuarı Türkiye milli katılım organizasyonları 2014 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilmektedir.120.Canton Fuarı 1. Faz 15-19 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Konuya ilişkin detaylı bilgileri, broşür ve katılım şartlarının yer aldığı Katılım Sözleşmesi ilgili linklerde yer almaktadır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 

» Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay şehrinde  iki yılda bir gerçekleştirilen BAUMA CHINA 2016 Fuarı, 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. Türkiye milli katılım organizasyonu bu yıl ikinci kez İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilecektir. Konuya ilişkin detaylı bilgileri, broşür ve katılım şartlarının yer aldığı Katılım Sözleşmesi ilgili linklerde yer almaktadır.

 

» Türk Firmaları İçin Çin Pazarı Beklenti ve Sorun Değerlendirme Anketi

T.C. Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan söz konusu anket 2016-2020 yıllarını kapsayacak şekilde hazırlanan Çin Eylem Planı çerçevesinde Türk-Çin ticari ve ekonomik ilişkilerini sağlıklı bir şekilde geliştirmek, firmalarımızın Çin pazarında yaşadığı sorunları anlamak, beklentilerini öğrenmek, gerekli ve pratik çözümler getirebilmektir.

Ayrıntılı bilgi edinmek isteyen firmalarımızın    asya@ekonomi.gov.tr e-posta adresi ile iletişime geçebilirler.

http://anketler.ekonomi.gov.tr/index.cfm?eylem=test&ID=20» “Çinli Gezginlerle Tanışın” Broşürü

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, Avrupa Seyahat Komisyonu’ndan (ETC) alınan bir yazıya atfen, söz konusu kuruluş tarafından, Çinli turistlere ait anahtar istatistiklerin, Çinli turisti kazanma ve Çin dostu turist destinasyonları oluşturma konusunda önerilerin, Çinli grup gezginler ile kendi kendine organize olan Çinli gezgin arasındaki temel farklılıkların anlatıldığı “Çinli Gezginlerle Tanışın” (Meet the Chinese Travellers) başlıklı bir broşür hazırlandığının bildirildiği ifade edilmektedir. İlgili broşür ek1 / ek2 / ek3

 

» ÇHC Beyanname

ÇHC Ticaret Bakanlığı Mekanik, Elektronik ve İleri teknoloji Bölümünün “Nihai Kullanıcı-Nihai Kullanım İthalatçı Beyannamesi”nin yeni şekli ve imza örneklerini içeren evrak ektedir.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA