Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cezayir

ALGE00012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


» Cezayir Pazarına Giriş Hakkında

Cezayir hükumetinin uygulamakta olduğu ilave gümrük vergilerinin yüksekliğine ilişkin olarak, Ticaret Bakanlığı tarafından Cezayir ile ihracatçılarımızın Pazar payının korunması ve artırılması için Cezayir makamları ile görüşmelerin gerçekleştirmektedir.

 

Cezayir Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıda: -1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere 851 ürünün Cezayir'e tüm ülkelerden yapılan ithalatına yasak getirildiği, daha sonra Cezayir Ticaret Bakanlığı tarafından ithali yasak olan ürünlerin listesinin güncellenerek yasak olan ürün sayısının 877'ye çıkarıldığı, -26 Ocak 2019 tarihinde Ticaret Bakanlığınca alınan bir kararla bahse konu ithalat yasaklarının kaldırıldığı, yerine yerli üretimi korumak amaçlı ve geçici olarak %30-%200 oranında değişen ek gümrük vergisi getirildiği, -İthalat yasaklarını kaldıran ve yerine ek gümrük vergisi getirilmesini öngören düzenlemenin 27 Ocak 2019 tarihinde Cezayir Resmi Gazetesinde yayımlandığı, belirtilmekte olup, söz konusu kararın bir örneği link 1 ve link 2 de yer almaktadır.

 

 

» 49. Uluslararası Cezayir Fuarı, 28 Mayıs – 02 Haziran 2016

 

» Cezayir Gümrükleri Bilgi ve İstatistik Ulusal Merkezi (CNIS) Notları

 

» Cezayir’de restorayon ve inşaat projeleri

Cezayir Büyükelçiliğinden alınan bir yazıda, Constantine Arap Kültür Başkenti 2015 etkinlikleri çerçevesinde şehir merkezi ve çevre bölgede bulunan Roma ve Osmanlı dönemine ait bir çok tarihi eserin restore edileceği bildirilmekte ve bu projelerde Türk firmalarının da yer almasının Cezayir tarafınca talep edildiği bildirilmektedir. Ayrıntılar >>>

 

» Cezayir İhraç ürünleri hakkında. Ayrıntılar.>>>

 

» Constantine kentinde yatırım olanakları

 

» Cezayir'deki ihale ilanlarının takip edilebileceği önemli adresler:

Cezayir'de inşaat sektörü de dahil olmak üzere, ihale ilanlarının takip edilebileceği önemli adresler ve abonelik koşullarına ilişkin bilgilere aşağıda yer verilmektedir.

 

Bomop Bülteni

Bomop bülteni, ihale ilanları konusunda, Cezayir'de en efektif yayın yapan kaynakların başında gelmektedir. Fransızca ve Arapça olarak yayınlanan bu haftalık bültende ulusal ve uluslar arası ihaleler, süre uzatımları, ön seçim duyuruları gibi tüm duyurulara yer verilmektedir.
Adres: http://www.anep.com.dz

 

Algeria Tenders

İngilizce ve Fransızca olarak düzenlenmiş bulunan bir web sitesidir.
Adres: http://www.algeriatenders.com

 

El-Moudjahid Gazetesi

Fransızca yayın yapan ve Hükümete yakınlığı ile bilinen bu gazetede kamuya ait tüm ihaleler yayınlanmaktadır. Ücretsiz olarak erişim sağlanmaktadır.
Adres: http://www.elmoudjahid.com

 

Agence Nationale des Autoroutes

Ulusal Otoyol Ajansının web sayfası olup, otoyollara ait ihale ilanları yer almaktadır.
Adres: http://www.ana.org.dz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA