Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bosna Hersek

BOHE0012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


 

» Bosna Hersek Trebinje Serbest Bölgesi

Bosna Hersek'in Republika Srpska entitesinde bulunan Trebinje şehrinin Belediye Başkanı tarafından Saraybosna Büyükelçiliğimize hitaben gönderilen yazıda, Trebinje Serbest Bölgesinin kuruluş çalışmalarına başlandığından bahisle, anılan serbest bölgede yatırım yapma koşullarının ve sunulan imkanların potansiyel yatırımcılara duyurulması talep edilmektedir.

 

Bahse konu yazıda, serbest bölgede en az 800 m2'lik alanda olmak üzere ticaret ve üretim faaliyetlerine yönelik tesisler inşa edilebileceği; yatırımcılara gereken tüm hizmetlerin bölge içinde sağlanacağı; emek yoğun girişimlere, teknoloji transferine yönelik pozitif etkisi olan yatırımlara ve tarım, turizm, yenilenebilir enerji alanlarında gelişimi desteklemeye öncelik verileceği; ilgilenen yatırımcıların doğrudan Belediye Başkanının ofisinden (grad@trebinje.rs.ba) veya irtibat kişisi Nataşa Tuçiç'ten (natasa.tucic@trebinje.rs.ba) ayrıntılı bilgi temin edebilecekleri belirtilmektedir.

 

​Söz konusu yazının örneğine buradan ulaşılabilmektedir.

 

» Bosna Hersek Kozarska Dubica Bölgesi’nde Yatırım İmkanları

İlgi: Bosna Hersek Büyükelçiliği’nin 12.12.2013 tarihli ve 128-3-1015-1/13 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazı ile iletilen sunumda, Bosna Hersek’teki Kozarska Dubica bölgesindeki yatırım imkanları tanıtılmaktadır. Bahsekonu sunuşa buradan ulaşılabilmektedir.

 

» Bosna-Hersek Ulaşım Yatırımları Konferansı

South East Europe Transport Observatory (SEETO) ile Bosna-Hersek Haberleşme ve Ulaşım Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenleyecekleri SEETO TRANSPORT INVESTMENT CONFERENCE - TRINCON 2011 Konferansı, 19 Nisan 2011 tarihinde Saraybosna’da yapılacaktır. Konferans ile ilgili yazı ilişikte sunulmaktadır.
SEETO’nun Konferans Web sayfasına erişmek için tıklayınız.

 

» Bosna Hersek Federasyonu’ndan Yurtdışına Nakit Döviz ve Çek Çıkarma Konusunda Kısıtlamalar
Bosna Hersek Federasyonu’ndan yurtdışına çıkarılacak nakit döviz ve çek miktarında yeni bir düzenlemeye gidilerek, belirli bir sınırın üzerindeki her türlü nakit para ve çek için gümrük geçişlerinde bildirim zorunluluğu getirilmiştir. Ayrıntılar için tıklayınız

» İşbirliği Yapmak İsteyen Bosna-Hersek Şirketleri Listesi

Bosna-Hersek Büyükelçiliği’nden alınan bilgi doğrultusunda, Türkiye pazarında ürünlerini daha aktif olarak pazarlamak isteyen Bosna-Hersek şirketlerinin listesi ile Bosna-Hersek Euro Info Correspondence Centre tarafından hazırlanan ve Enterprise Europe Network (Avrupa İşletmeler Ağı) üyesi olan ülke şirketleriyle işbirliği kurmak isteyen Bosna-Hersek’li şirketlerin kodlanmış listesi ekte sunulmaktadır. Söz konusu şirketlerle iletişim kurmak isteyenlerin info@eicc.ba e-posta adresine başvurmaları gerekmektedir.

» Bosna Hersek Otomotiv ve Yedek Parçaları Sektörü Rehberi ( pdf - 0.5 MB)

» Bosna Hersek Tarım ve Gıda İşleme Sektörü Rehberi ( pdf - 0.8 MB)

» Bosna Hersek Yatırım Rehberi ( pdf - 0.8 MB) / Yatırıma Yönelik Sıkça Sorulan Sorular (pdf - 0.1 MB)

» Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Bunlardan Elde Edilen Ürünler, Mantarlar, Doğal Orman Ürünleri Sektörlerindeki Firmaların Kataloğu
Bölüm 1 (pdf - 10 MB) / Bölüm 2 (pdf - 13 MB)

» Türkiye-Bosna Hersek Serbest Ticaret Anlaşması

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA