Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Benin

BNIN00012.gif

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.

 


» Benin'de Bilgi Teknolojileri Fuarı: Bilindiği gibi Benin son yıllarda elde ettiği kalıcı bir istikrarlı gelişme ile iş dünyası için Batı Afrika’da önemli bir yatırım merkezi olma yolundadır. 150 milyon nüfuslu Nijerya’ya komşu ve bu ülke ile güçlü ticaret ilişkilerine sahiptir. Batı Afrika’da Fransızca konuşulan ülkeler için alt giriş kapısı konumundadır. Sürekli ve sistematik olarak gelişen alt yapı çalışmaları tüm dünyadan yatırımcıları hızla Benin’e çekmektedir.

1-3 Temmuz 2010 tarihleri arasında, Benin’in ticaret ve ekonomi merkezi durumundaki kenti Cotonou’da Bilgi Teknolojileri Fuarı gerçekleştirilecek. Bu fuarın amacı bilgi teknolojileri kullanıcıları ile üreticilerini bir araya getirmek. Fuar genel anlamda daha hızlı bir gelişme, kontrollü bir nüfus artışı, daha gelişmiş bir sağlık sistemi, daha etkin çözümler, e – ticaret ve en önemlisi de yoksulluğun hızla azaltılmasını amaçlıyor. Benin Sanayi Ticaret Odası, Benin Ticaret ve Endüstri Bakanlığı, Batı Afrika Ekonomik Topluluğu ve Easyduzit, Microsoft Batı Afrika, Glomobile ve ABEPEC ortaklığı ile gerçekleşiyor. Bu fuarda bilgi teknolojileri kullanıcılarına yeni gelişmeler sunularak uygulama maliyetlerini daha aşağıya çekme imkanları sergilenmiş olacak. Eğitim sektörü, medikal sektör, bankacılık ve finans, tarıma dayalı endüstri şirketleri güvenlik ve iletişim sektörlerinden ayrıca kamuda karar verici ve planlayıcı olarak çalışan üst düzey bir ziyaretçi profilinin olması bekleniyor.

Sergide, Batı Afrika, Çin, Hindistan ve Kuzey Kore’den aşağıdaki faaliyet alanında çalışmalar yapan firmalar ürünlerini sergileyecek.

• İnternet servis sağlayıcıları
• Telekom operatörleri
• Yazılım satıcıları
• Bilgi teknolojileri güvenlik uzmanları
• Web servis danışmanları
• Mobil telefon satıcıları
• Kapalı Devre Güvenlik Sistemleri
• Multimedya Gelişim

Fuar kapsamında aynı zamanda devlet ve özel sektörden çok sayıda deneyimli teknik uzmanların katılımı ile paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Fuarın karar verme konumunda olan kamuda ve özel sektörden katılımcılara ürünlerin tanıtılmasını, yeni satış alanlarının ortaya çıkmasına uygulamalı gösterimlerle yeni ürün ve servislerin tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Fuar hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul’daki Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu’ndan Tel: 212 285 66 88, mehmetatar@hotmail.com katılım için de info@ecoticfair.com, Tel: + (229) 98 81 03 03’ten iletişme geçilerek sağlanabilir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA