Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ABD


USA2.jpg

Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


 

 

»ABD tarafından İran’a yönelik tek taraflı yaptırım karar ve uygulamalarının ülkemiz açısından hukuki bağlayıcılığının bulunmadığı bilinmekle beraber,  söz konusu yaptırımların sınır aşar nitelikte uygulandığı göz önünde tutularak,  yaptırımların kapsamı hakkında üyelerimizin bilgilendirilmesinin önemli olduğu düşünülmektedir.

Bahse konu yaptırımlar konusunda, Birliğimiz ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde,  10 Aralık 2018 Pazartesi günü, saat 14:00’de TOBB Konferans Salonu’nda, “Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecektir.

Söz konusu toplantının kayıt formu ekte yer almakta olup, formun eksiksiz bir şekilde doldurarak, 7 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Birliğimize e-posta yoluyla (iran@tobb.org.tr) iletilmesi gerekmektedir.

 

» ABD’nin İran ve Rusya ile ilgili uyguladığı yaptırımlara dair toplantı notları
11 Ağustos 2014 tarihinde, ABD Dışişleri Bakanlığı Yaptırım ve Uygulamalar Dairesi Direktör Yardımcısı John Hughes’un ve Türkiye’de İran ve Rusya ile ticaret yapan firmaların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı notu ekte yer almaktadır. Toplantı notlarının, İran ve Rusya ile ticaret yapan firmaların detaylı bilgi edinmesi açısından önemli olduğu düşünülmektedir.

 

» İran’a uygulanan yaptırımlar hakkında bilgi notları ekte yer almaktadır.

 

» Türkiye de distribütör / ithalatçı veya temsilci arayan A.B.D. firmalarının listesi, ekli dosyada sunulmaktadır. Detaylı bilgi edinmek ve söz konusu firmalarla temasa geçmek isteyen firmaların ilgilendikleri firmanın adını belirterek A.B.D. Ticaret Müsteşarlığının Ihsan.Muderrisoglu@mail.doc.gov e-posta adresine firma bilgilerini göndermeleri istenmektedir.

 

» Turkish North American Business Alliance (TNABA), uluslararası online iş, pazarlama ve ağ oluşturma birliği web sayfası

 

» ABD-TÜRKİYE TİCARET KÖPRÜSÜ
Asagidaki linkte, ABD Ticaret Müstesarligi'nin, iki ayda bir, Türk isadamlarini gelecek ticari fuarlar hakkinda bilgilendirmek ve Amerikan ve Türk firmalari arasinda isbirliginin promosyonunu yapmak icin yayinladigi ABD-Türkiye Ticaret Köprüsü adli bültenleri bulabilirsiniz.

http://www.buyusa.gov/turkey/tr/abd_turkiye_ticaret_koprusu.html

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA