TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Fuarcılık Meclisi 2020 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi


10.01.2020 / AnkaraTürkiye Fuarcılık Meclisi, 2020 yılının ilk toplantısını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu’nun himayesinde ve Meclis Başkanı Cihat Alagöz başkanlığında TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirdi. ​

Toplantıda TEPAV Program Danışmanı Nihat Ali Özcan tarafından “Bölgemizdeki Jeopolitik Gelişmeler” başlıklı sunum ile yaşanan siyasi ve politik gelişmeler aktarıldı. Uluslararası bir sektör olan fuarcılık sektörünü yakından ilgilendirebilecek küresel ve bölgesel gelişmeler hakkında bilgi verildi.

 

KOSGEB yetkilileri tarafından 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yapılan mevzuat değişikliklerine ilişkin bilgilendirme yapıldı. KOSGEB yetkilileri ile meclis üyeleri arasında mevzuata ilişkin bazı hususlar detaylı bir şekilde irdelendi. Meclis üyeleri tarafından mevzuat değişikliği sonrasında KOSGEB ile yaşanan veya yaşanması muhtemel sorunlara ilişkin endişeler dile getirildi.

 

Toplantı esnasında çeşitli sorunlara ilişkin çalışmalar yürütülmesi amacıyla çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grubunun en kısa süre içerisinde çalışmalara başlanmasına karar verildi. TOBB Fuarlar Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Dünya’da ve Türkiye’de Fuarcılık Sektörü Değerlendirmesi” başlıklı sunum ile dünyada fuarcılık sektörüne ilişkin örnekler sunuldu. 2019 ve 2020 yıllarına ilişkin geçici fuar istatistikleri paylaşıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA