TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Madencilik Meclisi İstanbul’da toplandı


29.04.2019 / İstanbulTOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. ​

Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB’da 7 Bakan, 10 Bakan Yardımcısı, kamunun ilgili bürokratları ve 60 Sektör Meclisinin katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası hakkında bilgilendirmede bulundu. Meclis üyelerine şurada dile getirilen sorunlar ve çözüm önerilerini aktararak, Bakan ve Bakan yardımcılarının konular hakkında değerlendirmelerini iletti.

 

Meclis üyeleri toplantıda Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kanunun madencilik sektörüne getirdiği ek maddi yükümlülüklerin birçok madencilik işletmesinin zora soktuğu ve KOBİ niteliğindeki işletmelerin getirilen maddi yükümlülükler sonrasında faaliyetlerinin durma noktasına geldiği belirtildi.

 

Toplantıda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılması planlanan ÇED Yönetmeliği değişikliği, Madencilik Sektörünün 2019 Ocak-Şubat Mart ayları ihracat ve üretim rakamları ve 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen sektörel çalıştaylar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA