TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Akaryakıt sektörü sorunlarını masaya yatırdı


13.03.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Ahmet Erdem başkanlığında ve EPDK Petrol Piyasası Dairesi Grup Başkanı Özgür Çakır’ın katılımıyla TOBB İkiz Kulelerde bir araya geldi.​

25 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda, meclis başkanı tarafından sektörün en önemli 5 sorun ve 5 çözüm önerisinin ilgili bakanlara aktarıldığı ifade edildi. TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi olarak sorunların çözümlerine ilişkin süreçlerin takip edileceği dile getirildi.

 

Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi bünyesinde ve Birlik merkezinde tüm tarafların katılımıyla 3 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Akaryakıt Sektör Çalıştayı’nın çıktılarının derlendiği iletildi. Taslak çalışmanın ilgili kurum ve kuruluşlara görüşe açılması akabinde kitap haline getirileceği ve dağıtımının gerçekleştirileceği izah edildi.

 

Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşik Emisyonlarının Kontrolü Yönetmeliği, ulusal stok ve biodizel konuları da etraflıca masaya yatırılarak sektör temsilcilerinin görüşleri aktarıldı.  Meclis bünyesinde çalışmalarını yürüten Teknik, Mevzuat ve Akaryakıt Harici Ürünler komitelerinin toplantılarda aldıkları kararlar ile takip edecekleri konular hakkında meclis üyelerine detaylı bilgilendirme yapıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA