TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cengiz Delibaş, İstanbul’da İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Semineri’ne katıldı


07.03.2019 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen "İstihdam Seferberliği 2019 ve Yeni İstihdam Teşvikleri" Semineri’ne katılarak, İstihdam Seferberliği ile ilgili destek ve teşvikleri anlatarak katılımcıların sorularını yanıtladı.​
Cengiz Delibaş, İstanbul'daki birçok KOBİ'nin bile teşviklerle ilgili bilgi sahibi olmadığını belirterek, işverenlere İŞKUR'la iş birliği yapması çağrısında bulundu. Delibaş, teşviklerden faydalanmanın birinci koşulunun; işe alınacak kişinin İŞKUR'a kayıt yaptırması olduğunu ve bu işlemin çok kısa sürdüğünü bildirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, oda olarak 2 yıl önce hayata geçirilen "İstihdam Seferberliği” kampanyasında olduğu gibi, geçen hafta başlayan kampanyaya da aynı ulvi amaç doğrultusunda oldukça önem verdiklerini vurguladı.

İstihdam Seferberliği'ne de büyük bir heyecanla katıldıklarını ifade eden Bahçıvan, şunları kaydetti: "Etkinlik ile İstanbul’da kampanya adına ilk adımı atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa çalışma ödeneğinden asgari ücret desteğine, SGK prim desteğinden kalkınmada öncelikli bölgelerdeki desteğe kadar 8 başlıkta ve 1,5 yıl sürecek destekler ile ilgili farkındalığı artırmak için İSO olarak önümüzdeki günlerde de birçok etkinliği hayata geçireceğiz."

Açılış konuşmasının ardından SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç ve İŞKUR Aktif İşgücü Programları Daire Başkanı Volkan Öz konuyla ilgili bilgiler paylaştı.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA