TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu için seçim süreci başladı


02.01.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, TOBB’a bağlı Oda ve Borsalarda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu için seçim süreci başladı. ​

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla Odalar ve Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurullarına üyelik başvuruları bugün  başladı. İlgili Oda ve Borsanın yönetim kurulu tarafından onaylanan  üyelik başvuruları, en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi’ne yüklenecek. İcra Komitesi seçimleri ise 27 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurullarına üye olmak isteyen girişimciler, illerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsasına 2 Ocak 2019 tarihinden itibaren başvuru yapabilecek. Kurul üyeliği, kontenjan ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz ediyor.

 

TOBB İl Kadın ve İl Genç Girişimciler Kurullarına üye olacak girişimcilerin, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekiyor. Ayrıca, o ilde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de belirlenen kontenjan ölçüsünde kurul üyesi olabiliyor.

 

TOBB Girişimcilik Kurullarının Kuruluş ve Çalışma Esasları ile üyelik başvuru formuna  http://www.tobbgirisimcilik.org.tr/   adresinden ulaşılabilir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA