TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Fuarcılık Meclisi’nde, Cihat Alagöz yeniden başkan seçildi


14.11.2018 / AnkaraTOBB Türkiye Fuarcılık Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Fuarlar Komitesi Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun katılımıyla sektörün gündemindeki konuları görüşmek ve meclis divanını seçmek üzere Ankara’da bir araya geldi.​

Murzioğlu’nun Fuarcılık Meclisinin toplantısının açılış konuşmasında Türkiye Sektör Meclislerinin kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu ifade etti. Salih Zeki Murzioğlu, Fuarcılık Meclisinin seçim nedeniyle toplandığını, bundan önceki Meclis Başkanı ve üyelerinin çalışmalarının sektöre çok iyi yansıdığını ve sektörden çok iyi dönüşler alındığını dile getirdi. Bu güne kadar yapılan çalışmalardan dolayı başta başkan ve meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. Salih Zeki Murzioğlu’nun konuşmasının ardından meclis divan seçimine geçildi.

Üyelerin de önerisiyle Cihat Alagöz başkanlığa aday gösterildi ve tek aday olması nedeniyle Salih Zeki Murzioğlu’nun önerisiyle yapılan açık oylama sonunda Cihat Alagöz katılan meclis üyelerinin oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Cihat Alagöz konuşmasına Türkiye Fuarcılık Meclisinde bir ilk olarak oy birliğiyle tüm üyelerin oylarıyla seçilmesinden dolayı tüm üyelere teşekkürlerini sunarak başladı. Fuarcılık Meclisi olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geçildiğini ve özellikle içinde yaşadığımız bu son dönemden yapılacak çok iş olduğunu belirtti ve bütün meselelerin üstesinden el birliğiyle gelinebileceğini vurguladı. Cihat Alagöz, bir önceki dönem de yakın çalışma içerisinde olduğu Hülya Akkaya’yı başkan yardımcısı olarak önerdi. Hülya Akkaya da oy birliği ile Başkan Yardımcılığına seçildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA