TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sivil Havacılık Meclisi Ankara’da toplandı


26.11.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sivil Havacılık Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Teoman Tosun ve TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin yoğun katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de toplandı.​

Sivil havacılık endüstrisinin emniyet ve güvenliği ile ticari ve endüstriyel faaliyetlerin durumunun ele alındığı toplantıda, D-8 Ülkeleri Genel Sekreterliği, Teknopark Ankara ve STM şirketleri tarafından örgütsel yapı ve sivil havacılık ilişkili faaliyetleri değerlendirildi.

 

Toplantıda ayrıca Yeni Havalimanı ve Taşınma Süreci ile ilgili Değerlendirmeler ve 2018 yılı 3.çeyrek havacılık verilerinin değerlendirmesi ve 2019 yılı beklentileri de ele alındı. Toplantı sonunda yayınlanma aşamasında olan “TOBB 2018 Sivil Havacılık Raporu” hakkında meclis üyeleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantı kapsamında SHGM Toplumsal Cinsiyet Dengesi  girişimi ve ilgili komisyon ve kurullarının faaliyetleri de gündem maddesi olarak ele alındı. Türkiye’de “8 Mart Havacı Kadınlar Haftası”  içinde 2019 yılında “Havaalanında Kadın” teması düzenlenecek etkinliklere aktif katılım beklendiği belirtilerek ilgili karar vericilere çağrı yapıldı.

 

 

Can Erel tarafından sivil havacılıkta toplumsal cinsiyet dengesi geliştirilmesi farkındalığı ve destekleri için TOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi adına Meclis Başkanı Teoman Tosun’a bir teşekkür belgesi sunuldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA