TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kuyumculuk Sanayi Meclisi İstanbul’da toplandı


20.11.2018 / İstanbulTOBB Türkiye Kuyumculuk Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı İmam Altınbaş, Meclis Üyeleri ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı Eray Dağınık ile birlikte sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere İstanbul’da toplandı.​

Meclis Başkanı İmam Altınbaş’ın yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, öncelikle sektörün güncel konuları ele alındı. Ernst and Young Vergi Bölümü Başkanı Erdal Çalıkoğlu ve Vergi Ortağı Sercan Bahadır tarafından ‘‘Dünyada ve Türkiye’de Vergi Sistemi’’ hakkında detaylı bir sunuş yapıldı. Mert Kuleoğlu tarafından Türkiye’de Yeni Hükümet Sistemine ilişkin bilgilendirici bir sunuş yapıldı ve konuyla ilgili sorular cevaplandırıldı.

 

Toplantının ikinci bölümünde sektörün gündeminde yer alan, kuyumculuk sektöründe kredi kartı taksitinin arttırılması, altın ithalatındaki KDV uygulaması, kuyumculuk sektör muhasebe yönteminin, altın esaslı enflasyon muhasebesine göre değerlendirilmesi, dâhilde işleme eşdeğer eşya konusu, Jewellery Fair gibi konular ele alındı. Ayrıca,  Meclis’in yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar istişare edildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA