TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cengiz Günay’ın Katılımıyla Yazar Kasa Kullanan Mükelleflerin Sorumlulukları Semineri Gerçekleştirildi


13.11.2018 / TOBB - AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) işbirliğinde, TOBB Sosyal Tesisleri’nde, Yazar Kasa Kullanan Mükelleflerin Sorumlulukları Semineri düzenlendi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın açılış konuşmasıyla başlayan seminerde GİB Gelir İdaresi Grup Başkanı Abdullah Kiraz ve Şube Müdürü Kezban Perçin mevzuatla ilgili sunumlar yaptılar. Sunumlarda “E-Arşiv fatura yazarkasa ilişkisi nasıl kurulmalıdır?”, “POS cihazları ile yazar kasanın entegrasyonu nasıl olmalıdır?”, “Satış otomasyon sistemleri ile entegrasyon nasıl olmalıdır?” ve “Bayilerde kullanılan POS ve SanalPos’ların bakiyelerinin ana firmaya yatırılması” konuları üzerinde duruldu.

 

Abdullah Kiraz konuşmasında dijital dönüşümün önemine işaret ederek “Nehir durmadan akıyor. Biz ya bu nehirde boğulmadan hayatımıza devam edeceğiz ya da dijital dönüşümü yakalayamayarak bu nehirde boğulacağız." ifadesini kullandı.

 

Seminerin devamında Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde bir panel gerçekleştirildi. Panelde Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Abdullah Kiraz, Ödeal’dan Fevzi Güngör ve Micros’tan Murat Dikici  konuşmacı olarak yer aldı.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay seminerin, ekonomide kayıt dışılığın önlenmesinde önemli payı bulunan yeni nesil yazar kasa kullanımına ilişkin teknik mevzuatla ilgili değişikliklerin mükelleflere aktarılması, bu alanda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için düzenlendiğini söyledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA