TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Telekomünikasyon sektöründeki güncel gelişmeler ele alındı


14.11.2018 / AnkaraTürkiye Telekomünikasyon Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu başkanlığında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek’in ve Meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. ​

Toplantıda Meclis Üyelerine, Yeni Hükümet Sistemine ilişkin detaylı bir sunuş yapılırken, sektörel güncel gelişmeler de değerlendirildi.

 

Meclis Üyesi Millenicom tarafından Sabit Telefon Hizmeti (STH), İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti (İSS) konusunda da detaylı bir sunum gerçekleştirildi.

 

BTK Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek ise, başta Yerli ve Milli 5G ötesi çalışmalar hakkında bilgiler vererek 5GTR’nin sağlayacağı avantajları dile getirdi.

 

Çiçek konuşmasında ‘’Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi, haberleşme teknolojilerinde yerli ve milli üretimin payını arttırmak ve 4,5G ile başlayan süreçte haberleşme teknolojileri için yapılacak yatırımların yerli ve milli olarak karşılanmasını sağlamak amacıyla 18 Temmuz 2017’de kurulmuştur. HTK, haberleşme teknolojileri sektöründeki paydaşları bir araya getirerek ortak hareket etmek, sektörün ihtiyaçlarının karşılanması ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesini sağlamak, sektörde donanım, yazılım ve malzeme üreticileriyle hizmet sağlayan işletmecilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetlerine devam etmekte olup, küçük ve orta ölçekli üreticilerimiz HTK çatısı altında çeşitli çalışmalar yürütmektedir’’ dedi.

 

Toplantı sonunda ise, güncel ekonomik gelişmelerin ışığında sektörün beklentileri ve karşılaşabileceği riskler değerlendirildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA