TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası İlk Coğrafi İşaretini aldı


27.07.2018 / Türk Patent ve Marka Kurumu - AnkaraTürk Patent ve Marka Kurumunda "Adıyaman Etsiz Çiğ Köftesi Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni" düzenlendi​

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başvurusu yapılan "Adıyaman Etsiz Çiğ Köftesi", inceleme sürecinin ardından 12.07.2018 tarih ve 366 sayısı ile Coğrafi İşaret tescili aldı. 


Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene; Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Adıyaman  Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Başkan Yardımcısı Ahmet Metin Günay, Çiğ Köfte ve Etsiz Çiğ Köfteciler Derneği Başkanı Sait Aybak, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, ve Adıyaman eski milletvekili Şevket Gürsoy katıldı. 


Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın Sn. Mustafa Uslu'ya tescil belgesini takdim etmesinin ardından Adıyaman'ın etsiz çiğ köftesi katılımcılara ikram edildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA