TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon buluşması


26.04.2018 / TrabzonTOBB liderliğinde, Habitat Derneği, Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi kapsamında Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Trabzon Buluşması Karadeniz Teknik Üniversitesi, Osman Turan Kongre Merkezi, Fahri Kuran Salonu’nda gerçekleştirildi.​

TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy toplantının organize edilmesindeki amacın, toplumda rol model olmuş değerli insanların aktaracağı bilgi, tecrübe ve düşünceler ile geleceğin sahibi gençlere katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 

Trabzon TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zihni Serdar da, kadınlara fırsat tanındığında başarılı işlere imza attıklarını, ülkemizde en büyük arzunun üreten ve kendi yeterliliğini sağlamış, güçlü bir ekonomik yapı, sosyal ve refah düzeyi yüksek bir iş gücü sağlayabilmek olduğunu dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Teksan Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ata Erduran, TOBB Makine İmalat Meclis Üyesi ve Darka Plastik Makine Şirketi Kurucu Ortağı Merih Eskin ve Of TSO Meclis Başkanı Zuhal Akyüzlü ile Sanayi, Teknoloji ve Girişimcilik konulu bir panel gerçekleştirildi.

 

Panelistler nasıl girişimci oldukları, başarı ve başarısızlık hikâyelerini, girişimcilik ve teknolojinin önemi hakkında tecrübe ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

 

Panelin ardından TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır Kız Kardeşim Projesi ve Habitat hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Son olarak Habitat Derneği Bilgi ve İletişim Teknolojileri Programı Eğitim Koordinatörü Mahmut Ok katılımcılara internet güvenliği hakkında bir sunum paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA