TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

CERN satın alma grubu, Türkiye’ye geliyor


01.03.2018 / AnkaraAvrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) Satın Alma Grubu ve Malzeme Ofisi yetkilileri, 05-09 Mart 2018 tarihlerinde Türkiye’ye gelerek, CERN ‘de ihalelere girmeye hazırlanan Türk firmaları ile buluşacak.​

CERN Satın Alma Grubu ve Malzeme Ofisi yetkilileri, 6-7 Mart tarihlerinde İstanbul’da yapılacak V. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) CERN Sanayi İrtibat Ofisi tarafından düzenlenecek CERN Tematik Forumu’na katılacak.

 

Forumda, CERN’de büyük ihalelere hazırlanan 30 firma ile CERN Satın Alma Grubu arasında birebir görüşmeler gerçekleştirilecek. Ayrıca, zirveye katılan firmalara CERN İhale ve Alımları hakkında sunumlar yapılacak.

 

CERN yetkilileri, Türkiye ziyaretleri kapsamında, 05 Mart’ta Ankara’da, 08-09 Mart’ta ise İstanbul’da olmak üzere büyük alımlara hazırlanan 7 Türk firmasını ziyaret edecek.

 

Ayrıca, 07 Mart’ta İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliği ile İTO Meclis Salonu’nda düzenlenecek toplantıda, alımlar konusunda bilgilendirme yapılacak.

 

-Kızıltoprak’a CERN ’de önemli görev

 

Öte yandan, 2017 Eylül ayında yapılan seçimlerde CERN Sanayi İrtibat Temsilcileri Kurul Başkanlığına seçilen TOBB CERN Sanayi İrtibat Ofisi Temsilcisi ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hakan Kızıltoprak, Mart ayında görevi devralacak.

 

1954 yılında kurulan CERN’de 29 üye ülkenin firmaları ile rekabet eden Türk sanayicileri, 2017 yılında 9 Türk firma ile 10 ihalede birinci oldu. 3 Türk firması ise doğrudan sipariş aldı.

 

DORA Makina, ALBAKSAN, ASAŞ Alüminyum, EGE / GEMA Endüstriyel Kontrol, TUFAN Demir Çelik, CRYOCAN Basınçlı Kaplar, HMS Makina, FORD Otosan, NEV Vakumlu Hassas Döküm gibi firmalarımıza ek olarak MİSTEL Kablo, MAPSİS Havacılık, GÖZÜKÜÇÜK Makine ve FİGABARA gibi 4 Türk Kadın Girişimci de CERN’e ürün tedarik eden firmalar arasında.

 

Teknolojik ve yüksek hassasiyette pek çok ihale ve alımların yapıldığı CERN, Türk sanayicileri için uluslararası alanda ve yurtdışı pazarlara açılma konusunda son derece önemli bir referans olarak dikkat çekiyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA