TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Saldırıların hedefi, Türkiye’nin birlik ve beraberliği”


01.08.2011 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 3 askerimizin şehit olduğu, 4 askerimizin de yaralandığı Van-Başkale karayolundaki terör saldırısıyla ilgili yayımladığı mesajda, saldırıyı gerçekleştirenleri ve bu tür saldırılardan çıkar umanları lanetlerken, “Bu saldırıların hedefi Türkiye’nin birlik ve beraberliğidir. İnsanlık düşmanı terör saldırıları hiçbir zaman hedefine ulaşamaz. Bunu herkes çok iyi bilsin” dedi.​ ​


Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aldığımız bilgiler, Van-Hakkari karayolu Gedikbaşı mevkiinde yol güvenliğini sağlayan zırhlı askeri araca el bombası atılması ve zırhlı aracın yakınındaki askeri personelin bulunduğu diğer araca da uzun namlulu silahlarla ateş açılması üzerine, 3 askerimizin şehit olduğu, 4 askerimizin de yaralandığı şeklindedir. Makam aracıyla olay yerinden geçen İlçe Kaymakamı Bilgihan Bayar ile korumasının da cam parçalarının isabet etmesi sonucu hafif yaralandığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Terörün çirkin yüzünü hiçbir insani değerle açıklamamız mümkün değil. Mehmetçiğimize sıkılan her kurşun milletimizin yüreğinde, insanlığın da vicdanında ağır yaralar açmaktadır. Şunu ifade etmek isterim ki, mübarek Ramazan ayının ilk gününde ateş düşürdüğü evlerin ve necip Türk Milletinin acısı, hiçbir insanoğluna mutluluk ve gelecek vesilesi olmayacaktır.

Türk iş dünyası adına şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA