TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Züccaciye Meclisi, sektör sorunlarını değerlendirmek üzere bir araya geldi


25.07.2017 / İstanbulTOBB Türkiye Züccaciye Meclis toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan Başkanlığında, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı. ​

Toplantı TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un açılış konuşmasıyla başladı. Ali Kopuz’un ardından Meclis Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan sektörün sorunlarını derlediği 20 maddelik raporu üyelerle paylaştı.

 

Sektörün öncü sorunlarından olan, züccaciye ürünleri için uygulanan yüksek katma değer vergisi; tencere, tava ve çaydanlık cam kapaklarının ithalatında uygulanan yüksek vergi ücretleri; ürünlerin test standardizasyonunda yaşanan sıkıntılar ve standardizasyonun Türkiye’de uygulanmasında yaşanan zorluklar değerlendirildi.

 

Bu konularda üyelerle fikir alışverişinde bulunularak getirilen çözüm önerilerinin biran önce uygulamaya geçmesi konusunda mutabık olundu.

 

Türk Malı – Türk Markası konusunun yurt içi ve yurt dışında tanıtılması konusunda görüşler tartışıldı.

 

Meclis Başkanı Erdoğan, Türk malı ve Türk markası adı altında yurt içi ve yurt dışında bir tanıtım atağına geçerek bu konuda diğer sektörlere öncü olmak ve gerekirse onlarla işbirliğinde bulunmak istediklerini sözlerine ekledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA