TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İklimlendirme Meclisi toplandı


12.06.2017 / AnkaraTOBB-MYK Ulusal Yeterlilik Hazırlama Protokolü imza töreni öncesinde bir araya gelen TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi yılın ikinci toplantısını gerçekleştirdi.​

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan’ın katılımı ile gerçekleştiren toplantıda, sektörün standardizasyon ve mesleki tecrübe ve beceri konusunda yapması gereken konu başlıkları tartışıldı. Adem Ceylan, MYK tarafından AB Komisyonu’na sunulan ve kabul gören Türkiye Yeterlilikleri Çerçevesi hakkında bilgi verdi. Ceylan, hazırlıkların tamamlanmasının ardından yeterlilik çerçevesinde ülkemizdeki tüm diploma ve belgelerin uluslararası alanda geçerli olacağını ifade etti. 

 

-Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima ve Otomatik Kontrol Tesisatı şartnamesinde son aşama

 

Sektör tarafından bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve günümüz teknoloji ve ihtiyaçları doğrultusunda güncel hale getirilen Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima ve Otomatik Kontrol Tesisatı şartnamesinde son aşamaya gelindi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yakın zamanda paylaşılacak olan şartnamenin sektörün bu önemli bir sorununu çözmesi bekleniyor.

 

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulmak üzere çalışma hazırlanıyor

 

Meclis standardizasyon, gıda güvenliği, enerji verimliliği ve binalarda enerji performansı yönetmeliği, piyasa denetim ve gözetimi, çok katlı binalarda özellikle çok katlı meskenlerde yangın sistemi gibi konu başlıklarını içeren bir çalışma hazırlama kararı aldı. Hazırlanan çalışmanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmesi planlanıyor. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA