TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kadın Girişimciler Ege Bölge Toplantısında buluştu


07.03.2017 / KütahyaTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aylin Girgin Oğuz ve Kurul üyelerinin daveti üzerine 4 Mart 2017 tarihinde Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. ​

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Temsilcisi ve TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esen Türker’in başkanlığında yapılan toplantıda, bölge illerinden gelen İl Kurul İcra Komitesi Başkanları gerçekleştirdikleri faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Toplantıya TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman, TOBB Denizli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Semra Akça Acar,  TOBB Manisa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy, TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslı Karataş, TOBB Uşak Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Şermin Metin,  TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hüsniye Tali ve TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Esel,  Kurul üyeleri ile birlikte geniş katılım sağladılar.

 

Toplantıda, çalışma hayatında milli seferberlik çağırısına istinaden, istihdam seferberliği için gerekli şartlar hakkında bilgi paylaşımında bulunularak kadın girişimcilerin istihdam seferberliğine ilgi göstermesi çağrısında bulunuldu.

 

Yeni dönem TOBB Oda/Borsa organ seçimlerinde daha çok kadının yönetimde yer alması amacı ile Oda/Borsalarda yönetim kurulundaki kadın sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması gündeme getirildi. Ayrıca kurul üyelerinden kendi illerindeki başarılı kadın girişimcilerin tespiti yönünde araştırma yapması, bu çerçevede belirlenecek rol model kadın girişimciler ile de bir dizi televizyon programı yapılması konuları ele alındı.

 

TOBB Kadın Girişimciler Ege Bölge Toplantısı’nın ikinci bölümünde, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda,  “Lider Kadınlar Paneli” gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını yapan TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aylin Girgin Oğuz,  Kütahya’da böyle bir toplantıyı gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Nafi Güral, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır,  AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun da katıldığı toplantıda, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölgesi Temsilcisi Esen Türker, 8 ilin yedinci bölge toplantısında,  tüm il idarecileri ile ilk kez bir arada olmaktan ve gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral konuşmasında, kadın girişimcilerden sosyal sorumluluk projelerinde etkin konumda yer almalarını istedi. Güral, “Hak ettiğiniz değeri almak için elinizden gelen bütün gayreti sarf etmelisiniz” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sermeli’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen  “Lider Kadınlar Paneli”ne konuşmacı olarak kendi alanlarında öne çıkmış; seramik sanatçısı Prof. Dr. Ayşegül Özen, Nükleer Tıp Uzmanı Prof. Dr. İlknur Ak Sivrikoz, MS Hasta Okulu Yönetici ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay katıldı. Panelistler hayat hikâyelerini, başarıya giden süreçte çalışma ve azmin önemini katılımcılar ile paylaştı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA