TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kadın Girişimciler Kurulu 2016’yı değerlendirdi


07.12.2016 / İstanbulTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras Başkanlığında, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda 7 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirildi. ​

Kurul faaliyetlerinin yıl sonu değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda,  2017 yılında 10’ncu yılını kutlayacak olan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun gerçekleştireceği faaliyetler hakkında istişarede bulunuldu. 29 Ekim 2009 yılında kurulan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 10’uncu yılını ülke genelinde bir dizi program ile kutlayacak.

 

Toplantıda, daha önce de pek çok kurul üyesinin uzun süredir imzacı olarak yer aldığı, kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri olan ve 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) için imzacı sayısını artırmaya yönelik girişimlerde bulunulmasına karar verildi.

 

Ayrıca, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hayata geçirilen, “Mobil Çözümlerin Adresi Kadın Projesi”nin başka illerde de uygulanmasına, Sanayici Kadın Çalıştayı Raporu’nun basımı ve dağıtımına, Çalıştay Raporu’nda gündeme getirilen kadın dostu şirketlerin belirlenmesi ve ödüllendirilmesine karar verildi.

 

-Girişimciler Ligi tanıtıldı

 

TOBB tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Girişimciler Ligi Programı tanıtımı yapıldı. Bu kapsamda, girişimci adaylarına yönelik yenilikçi, değer yaratan ve hızlı büyüyebilir iş modellerinin yarışacağı bir platform olarak ülke genelinde yapılması hedefleniyor.

 

Ayrıca, Birliğimiz ile Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Genç Başarı Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilmekte olan Şirket Programı tanıtımı yapıldı. Amacı illerde lise öğrencilerinin erken yaşta girişimciliğe özendirilmesi olan program, yoğun ilgi gördü.

 

Toplantıda, 2017 yılı içerisinde TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri için Ankara’da Birlik Merkezi’nde seri halinde eğitim programı gerçekleştirilmesine ve eğitim içeriğine karar verildi.

 

Toplantıya, Kurul Başkanı Evrim Aras, Başkan Yardımcıları Ayfer Yılmaz, Nurten Ceceli Alkan, Ruhsar Pekcan, Zeynep Bodur Okyay, Kurul üyeleri Aynur Tartan, Aysel Öztezel, Bedriye Hülya, Berrak Kutsoy, Canan Özdemir, Cevahir Asuman Yazmacı, Esen Türker,  Gülseren Hülya Akkaya, Günseli Özen Ocakoğlu, Hatice Güner Kal, Merih Eskin, Mine Ayhan, Rana Dal, Serpil Polat, Şafak Çivici Altınay, Zeynep Erkunt Armağan ve  Zuhal Akyüzlü katılım sağladılar.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA