TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB'dan depremden etkilenen Simav TSO üyelerine sıfır faizli kredi desteği


02.07.2011 / Ankara​ ​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimiyle, TOBB Yönetim Kurulu, söz konusu üyelerinin üretim ve ticari faaliyetlerinde aksamalar oluşması, vadesi gelen borçlarının ödenemez hale gelmesi ve işyerlerini kapatma riskleriyle karşı karşıya kalmaları üzerine harekete geçti.

Simav Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı üyelerin, üretimlerini ve ticari faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde devam ettirebilmeleri ve riskleri en aza indirebilmeleri için, TOBB Yönetim Kurulu, Simav depreminden etkilenen üyelere yönelik olarak 10.000.000,- (onmilyon) TL’ye kadar banka fonlarından kullandırılacak kredilere işverenin ödeyeceği kredilerin faizlerini ödemeyi taahhüt etti.

Bu kredi protokolüne göre; Türkiye Halk Bankası kaynaklarından sağlanacak kredilerin vadesi 12 ay ve aylık eşit taksitle geri dönüşlü olacak. Kredinin kullanım süresi 2 ay ile sınırlı olacak ve faizin tamamı TOBB tarafından karşılanacak. Kişi/firmaların kredi için  ödeyecekleri faiz, Bankaya TOBB tarafından ödenecek.

Böylece firmalar sıfır faizli kredi imkanına kavuşmuş olacak. Kişi/firma başına en az 5 bin TL, en fazla 50 bin TL kredi kullandırılacağı belirtilen protokole göre, bu kredilerin toplamı 10 milyon TL’yi geçmeyecek.

Kredi başvurusu sırasında, bankanın talep edeceği kredi evraklarının yanı sıra, Simav TSO’dan temin edecekleri, “TOBB-HALKBANK İşbirliği İle Simav TSO Üyelerine Destek Kredisi İçin Kredi Talebi Beyan Belgesi”ni de doldurmaları gerekiyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA