TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi İstanbul’da toplandı


21.12.2015 / İstanbulTOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, İcra Kurulu Başkanı Ali Sabancı başkanlığında İstanbul’da toplandı. Toplantıda, TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun geçmiş dönem çalışmaları ve 2016 yılı içerisinde Türkiye genelinde genç girişimcilere yönelik gerçekleştirilecek projeler ele alındı.​

Toplantının birinci gündem maddesinde; TOBB GGK Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz tarafından 2011 yılından günümüze kadar olan G3 Forumlar hakkında bazı istatiksel veriler ışığında değerlendirmeler yapılarak Kurula bilgi verildi. Devamında ise 2016 yılı içinde Anadolu’da gerçekleştirilecek “G3 Anadolu Forumları” için planlamalar yapıldı.

 

Toplantıda “Girişimcilik”  temalı kamu spotu filmi çalışması yapılması amacıyla bir danışma kurulu oluşturulması, İl Başkanları eğitim ve istişare toplantısı hazırlıklarına başlanması ve önümüzde ki dönem faaliyetlerine yönelik öneriler görüşüldü. TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar tarafından önümüzdeki dönem faaliyetleri olarak planlanan “Startup Weekend”  etkinlikleri ve” BİGG Garaj” projesi hakkında bilgi verildi.

 

Toplantıda İl Genç Girişimci Kurulları tarafından yürütülen başarılı projelere yer verilerek bu projelerin diğer illerde de yaygınlaştırılması kararı alındı. Bu kapsamda; TOBB Mersin GGK Başkanı Osman KİPER girişimcileri melek yatırımcılar ile buluşturacak olan “Fikir Otobüsü” projesini, TOBB İstanbul GGK Başkan Yardımcısı Süleyman Erdoğan “Girişimciler Lisede” projesini ve TOBB Gaziantep GGK Başkanı İbrahim Yetkinşekerci ise “Girişimcilik Havuzu” projesini İcra Komitesi ile paylaştılar.

 

Toplantıda söz alan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Murat Karademir  “Garaj” projesi hakkında İcra Komitesini bilgilendirdi. İcra Komitesi tarafından projeye destek olma kararı alındı.

 

Toplantıya; TOBB GGK Başkanı Ali Sabancı, TOBB GGK Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz, TOBB GGK Başkan Yardımcısı Cihat Alagöz,  TOBB GGK Başkan Yardımcısı Sezai Hazır, Alp Saul, Arda Kutsal, Beyhan Başol, Burcu Akdarı Toprak, Haluk Okutur, İbrahim Yetkinşekerci, Kadir Büyükhelvacıgil, Mahmut Köroğlu, Murat Özyeğin, Pelin Akın, Serdal Şahutoğlu, Sinan Ergin, Sinan Öncel, Tayfun Özlü, Osman Kiper, Arda Balkış, Veysel Memiş, Süleyman Erdoğan, Murat Karademir (Garaj-Boğaziçi Üniversitesi) TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar, TOBB Girişimcilik Müdürü Murat Mercan, Oğuz Vural, Berrak Kutsoy Ve Ceyda Keçeli katıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA