TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB’daki eğitimlerini tamamlayan İslam ülkeleri Oda yöneticileri sertifikalarını aldı


24.06.2011 / Ankaraİslam Konferansı Örgütü üyesi ülkelerin ticaret ve sanayi odaları yöneticileri için başlatılan Oda Akademisi Eğitim Programı’nı (TOBB-IDB/ITFC-ICCI Chamber Academy) tamamlayan katılımcılar sertifikalarını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldılar.​ ​


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ile İslam Ticaret ve Sanayi Odası (ICCI) işbirliğinde düzenlenen programa TİKA da destek verdi.
 
TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen törenle, 5 gün boyunca eğitim alan 21 ülkeden 22 Oda yöneticisine sertifikaları takdim edildi. Törende Oda temsilcilerine hitaben bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Umarım bu hafta mesleki yaşamınız için faydalı olmuştur. Sizler Odalarınızda kilit noktalarda görev yapıyorsunuz. İşinize ve milletinize karşı sorumluluklarınız var. Ekonomilerinizin ve toplumlarınızın dönüşümlerine katabileceğiniz çok şey var. Bu yüzden ülkelerinize ve halklarınıza karşı tarihsel bir sorumluluğunuz var. Yatırım ve işe elverişli bir ortam için destek olmalısınız, lobi yapmalısınız” dedi.

-Katılımcıların değerlendirmeleri dikkate alınacak

TOBB-IDB/ITFC-ICCI Oda Akademisine katılımlarından dolayı konuklara teşekkür eden Hisarcıklıoğlu , bu yıl katılanların değerlendirmelerini dikkate alarak, 2012’deki Oda Akademisi Programını hazırlarken bu görüşlerden de yararlanacaklarını bildirdi.

Akademi Programı için hazırlanan internet sitesine de dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, söz konusu sitenin burada başlatılan ilişkilerin geliştirebilmesi için önemli bir platform olduğunu anlattı. Hisarcıklıoğlu konuklara, içerik tasarlanması ve geliştirilmesi konusunda da yardımlara açık oldukları mesajını verdi.

Oda Akademisi programının öncüleri olarak Oda ağının saygıdeğer bir marka olmasına yardımcı olmalarını isteyen TOBB Başkanı, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak Akademi Programı süresince konuştuklarınızı gerçekleştirmeniz için gerekli teknik desteği sağlamaya hazırız. İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olarak İslam Odasının da bu çabalarınıza destek olacağı konusunda sizi temin ederim. Tabii ki İslam Kalkınma Bankasıyla da çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

-Hangi ülkeler katıldı?

Programda, Oda yönetimlerinin ana unsurlarını oluşturan; stratejik yönetim, finans yönetimi, küçük ve orta ölçekli işletmelere dış ticaret dahil sağlanabilecek diğer danışmanlık hizmetleri, Oda kalite yönetimi, mesleki eğitim ve girişimcilik konularında tartışmalar ve bilgi paylaşımı sağlandı.

Her yıl minimum bir kez düzenlenmesi hedeflenen programda; Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, İran, Ürdün, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Suudi Arabistan, Oman, Nijerya, Filistin, Suriye, Moritanya, Uganda, Arnavutluk, Özbekistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gana ve Türkiye’den oluşan 21 ülkeden 22 katılımcı yer aldı. Eurochambres, Almanya, Avusturya, Polonya ve ülkemizden de eğitimciler katıldı.

-Oda Akademisi Programı’nda (TOBB-IDB / ITFC & ICCI Chamber Academy) sertifika alan katılımcılar

-AbdulQadir Bahman  / Afganistan 
-Redeta Baholli   / Arnavutluk
-Natella Alizada  / Azerbaycan
-Afrasul Arifeen  / Bangladeş
-Baba Yunus Muhammad / Gana
-Kambiz Mirkarimi  / İran
-Hala Khasawneh  / Ürdün
-Meiramgaliuly Madi  / Kazakistan
-Rima Apasova  / Kırgızistan
-Jehanzaib Ahmed  / Pakistan
-Khaled Alotaibi  / Suudi Arabistan
-El Kory Sidi Adad  / Moritanya
-John Isemede   / Nijerya
-Ahmad Bello Dogorawa / Nijerya
-Tariq Al Mawali  / Oman
-Jamal Jawabreh  / Filistin
-Ahmed Talal Ebedo  / Suriye
-Paul Nyakairu   / Uganda
-Nuriddin Kamollidinov / Özbekistan
-Kemal Baykallı  / KKTC
-Attiya Nawazish Ali  / ICCI Temsilcisi
-Seyfi Suna   / Suriye
-Tuğçe Ersan   / Türkiye
-Oya Ersöz   / Türkiye

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA