TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Kadınların iş dünyasında başarılarının artmasını arzuluyoruz”


08.03.2014 / 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Kadının toplumsal hayatımızdaki yerinin daha da yükselmesi ve başarılarının toplumun refahına değer katması en büyük dileğimizdir” dedi.​

Kadınların toplumda ve iş dünyasında büyük başarılara imza attığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Ailemizin temel değeri olan kadınlarımızın gelişen Türkiye’mizin iş dünyasındaki rolü yadsınamaz. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptığımız ve önlerindeki engelleri kaldırdığımız zaman neler yapabildiklerini görüyoruz.


2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olmasını hedefleyen ülkemizin, bu amaca ulaşmak için kadınların gücüne herşeyden daha fazla ihtiyacı var.


Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu hep birlikte başarmalıyız.


Her zaman baş tacı ettiğimiz, toplumsal ve siyasal anlamda değer taşıyan sıfatlarla adlandırdığımız kadınların, tarihte olduğu gibi bugün de önemi açıktır.


Bu önemi büyük bir özen ile değerlendirmeli, nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın girişimci ruhunu israf etmemeliyiz” dedi.


Kadınların iş dünyasında da büyük başarılara imza attığını anlatan ve kadın titizliğinin önemini vurgulayan Hisarcıklıoğlu sözlerini, “Kadınlarımız gerçekten de el attıkları işlerde başarılı sonuçlar elde ediyorlar.


Bu bilinçle kurulan ve başarılı çalışmalarını sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurullarımızın, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmesi amacına yönelik çabalarını takdirle izliyoruz” şeklinde tamamladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA