TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

19 Mayıs 1919’da güzel günlere atılan ilk adım, hiçbir zaman durmayacak


18.05.2011 / Ankara19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs 1919 günü Ulu Önder Atatürk tarafından Samsun’a atılan ilk adımın; bağımsızlığa, halkın egemenliğine ve bugünkü güçlü Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşılan yolda çok şey ifade ettiğini vurguladı. ​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, gençlere ve onların girişimci yönlerine çok güvendiklerini belirtirken, “Türkiye’yi zenginleştirecek ve medeniyet yarışında zirveye ulaştıracak olan, gençlerimizin yüreğindeki girişimcilik ateşidir” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Önder Atatürk’ün Bandırma Vapuru’yla Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihinin üzerinden 92 yıl geçti. O günden sonra yaşanan büyük kurtuluş mücadelemiz, ardından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı, toplumsal hayatımızdaki yenilikler, demokrasi mücadelemiz, tarımsal gelişimimiz, büyük sanayi hamlemiz ve bugün geldiğimiz nokta, doğrusu dünya tarihine büyük bir destan olarak yazılmıştır.

Bu büyük destanı, Türkiye’nin inanılmaz başarı hikâyesini devam ettirecek olan dinamik, Gazi Mustafa Kemal’in de ifade ettiği gibi gençlerimizdir. Onların gözlerindeki ışık, içlerindeki araştırmacı, girişimci ruh bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyenin en ileri noktasına ulaştıracaktır.

Türk iş dünyası olarak, bizden sonra gelecek genç nesillerin bizim yaptıklarımızdan çok daha fazlasını gerçekleştireceklerine inancımız sonsuzdur. Yeter ki gençlerimize bu güveni hissettirelim ve onların önünü açalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu adına gençlerimizin ve bütün milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA