TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Kütahya TSO meclis üyeleri ile görüştü


16.06.2021 / KütahyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, meclis üyeleri ile biraraya geldi.​
Görüşmede, pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılar ele alındı. Hisarcıklıoğlu'na TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Zeydan ile Suat Selim Kandemir de eşlik etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, pandemi sürecine rağmen, sanayinin büyüme kaydettiğini, ihracatın arttığını, bu sene ihracatın 200 milyar doları aşmasının öngörüldüğünü söyledi. 

Yeşil Mutabakat’ın ülkemiz için çok önemli olduğunu belirterek, iklim değişikliğiyle mücadele, sera gazı emisyonlarının azaltılması, yenilenebilir enerji kullanımı gibi başlıklar başta olmak üzere, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konularına hassasiyet gösteren Avrupa Yeşil Mutabakatı (European Green Deal) kapsamında, işletmelerin, özellikle sanayinin, bu hususları karşılayacak şekilde üretime yönelmeleri gerektiğini vurguladı. 

Bu alanda, ticaret ve sanayi odalarından gerekli hassasiyeti göstererek çalışma yapmalarının beklendiğini ifade etti.  

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç da üyelerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar, pandemi sebebiyle karşılaştıkları sorunlar, kısa çalışma ödeneği, nefes kredisi ve KGF işlemleri gibi finansman kaynaklarına ilişkin hususlarda, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bilgi sunarak, talepleri iletti ve destek istedi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA