TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, YOİKK toplantısına katıldı


30.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 2020 yılı birinci toplantısına katıldı.​
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tüm paydaşlarla Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilmesi için doğru tanımlanmış ve sonuç odaklı reformları hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

YOİKK çalışmalarının, salgın şartlarında çok daha fazla önem kazandığını belirten Oktay, “Yeni normalde de Türkiye ekonomisine yatırımla güç vermek için yol haritamızı gözden geçiriyor, salgının etkisiyle oluşacak yeni ekonomik düzene uyumlu hale getiriyoruz. Yatırım ortamını iyileştirmeye dönük attığımız adımlar ile Türkiye, salgına rağmen yatırım için bir cazibe merkezi, yatırımcı için ise güvenli liman olmayı sürdürecektir" dedi. 

Geçen ağustos ayında alınan kararlar doğrultusunda eylem planlarında önemli aşama kaydedildiğini, yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde toplam 21 eylemi tamamladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, tamamlanan eylemlerden bahsetti.

Toplantıda, TOBB, TİM, TÜSİAD, YASED, MÜSİAD, DEİK'in hazırladıkları çalışmalarını paylaşarak yatırımlar konusunda gelecek perspektifi sunacaklarını bildiren Oktay, yeni nesil dijital girişimlerinin birlikte güçlendirilmesi ve sayıların arttırılması konularında istişare edeceklerini söyledi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA